Výpověď dle En.zák., paragraf 11b

Jiří Čikl @jiri_cikl před 5 týdny12.06.2024 09:53:45
Výpověď dle En.zák., paragraf 11b

Dobrý den, řeším změnu dodavatele plynu distančně a narazil jsem na takový, pro mne, nesoulad s výpovědí smlouvy. V návrhu smlouvy je uvedeno, že výpověď mohu podat do 14 dnů od podpisu (dle obč. zákoníku). Pokud již byla zahájena dodávka, je možné podat výpověď do 15 dnů. Vedle toho je tu Energetický zákon, který u distančního uzavření smlouvy říká, že je možné vypovědět smlouvu, cituji: ...kdykoliv do patnáctého dne po zahájení dodávky. Je tím myšleno od podpisu smlouvy? Je možné tedy bez sankce podat výpověď třeba šestnáctý den po podpisu smlouvy i když do zahájení dodávky je ještě několik měsíců? V zákoně to tak jednoznačně napsáno není, na internetu jsem ale našel vysvětlení, které to umožňuje, viz příloha. I operátorka dodavatele mi toto potvrdila, ale na můj dotaz, proč tato možnost není uvedena ve Všeobecných obchodních podmínkách, nebyla mi schopna odpovědět. Ví zde někdo jistě, jak to opravdu je?
Díky, Jiří Čikl.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.