Hluk od oběhového čerpadla

Rubriky:

AD Antonín Diviš @antonin.divis před 7 dny27.06.2024 19:12:55
Hluk od oběhového čerpadla

Dobrý den, V prizemnim domku byl nove nainstalovan rozvod topeni se 7mi rad. 900-1800/600 T22 (termoventily VPT76 otevrene naplno) a od jine firmy tepelne cerpadlo LG ThermaV split 7kW (do suterenu). Z radiatoru vychazi neprijemny hluk. Na stiznost nam dodaval Tč poradil snizit prutok i jakym zpusobem se dostat do servisniho menu. Prutok snizen z 25 l/min na polovinu, hluk temer zmizel ale uz se nezminili, ze se tim podstatne snizi ucinnost. Po dalsi stiznosti (pry mame slabe trubky) ale poslali mechanika, vycistil ciste filtry, rozebral a prohledl č. Grundfos UPM3K 20-75 CHBL a nic nezjistil, jeste vnitrini jednotku proplachl proudem vody ale hluk se nezmenil. Mechanik uznal, ze hluk je trevale nesnesitelny a rozvod nejspis v poradku (a podle jeho reakci si s tim nevedi rady, mistni topenar take ne).
Rozvod je v medi, 3m pr.28mm, pak odbocka 1m/18mm je rozdelena ke 2 rad. 380W žebra (3m/15mm) a 780W žebra (1m/15mm). Hlavni rozvod od odbocky napravo proveden pr.22mm, po 6m je pripojen rad.900mm, po dalsich 6m jsou 2 rad. 1200mm, pak snizeni na pr.18mm a po 4m rad. 1800mm a k poslenimu (vzdál.8m) rad. 1100mm vedou trubky 15mm. Ve zpatecce ja akumulacni nadoba 50 litru. Prutok radiatory nastavuji sroubenim u paty radiatoru natrvalo, ventily jsou naplno.
Podle kalkulacek na teto strance jsem prepocetl vykon rad. na 50/46/22, potrebne prutoky pro rozdil 4K, celkovy vykon 5600W, ztraty na trubkach a kolenech mi vysly na 22-25kPa pri prutoku 20 l/m, coz by melo cerpadlo zvladnout s polovicnim zatizenim (overeno klestovym ampermetrem).
Teplotu regulujeme jen zmenou teploty topne vody, domek je dobre zateplen.
(na obr. je v zavorkach kurzivou delka trubek pro vypocet).
Děkuji za odpovědi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

50 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.