Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Nová technologie povrchové úpravy okenních profilů VEKA SPECTRAL

Autor článku: redakce
Plné znění článku: Nová technologie povrchové úpravy okenních profilů VEKA SPECTRAL
Anotace článku: Společnost VEKA 21. června v showroomu obchodního partnera OKNOTHERM představila novou technologii povrchové úpravy okenních profilů VEKA SPECTRAL. Díky ní získá plastový povrch zvýšenou odolnost vůči poškrábání i vlivům počasí, schopnost odpuzovat nečistoty, a především elegantní matný vzhled. Novou technologií společnost VEKA reaguje na preference zákazníků, kteří dlouhodobě volají po větší barevné rozmanitosti u plastových okenních profilů.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Tipuji to na 70°CMilan Klepsa17.08.2017 14:48
Tipuji to na 70°CJozef Homola01.07.2017 07:05

Příspěvky
Předmět: Tipuji to na 70°C
Autor: Jozef Homola
Datum: 01.07.2017 07:05 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Mít okenní rámy tmavé a matné znamená obrovskou tepelnou zátěž od slunce a nejenom okna ale část tepla se dostane do dobře izolovaného domu aby to vzápětí řešila klimatizace? Moc by nás zajímala povrchová teplota vůči oknu světlého odstínu s hladkým povrchem.

Předmět: Re: Tipuji to na 70°C
Autor: Milan Klepsa
Datum: 17.08.2017 14:48 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 125827
reakce na ...
Dobrý den,

teplota tmavého povrchu obecně bude samozřejmě při stejné intenzitě slunečního záření vyšší, než u světlých odstínů, ale díky unikátnímu složení nové fólie a z toho vyplývající vysoké reflexi nedosáhne nikdy hodnot mimo bezpečný rozsah.
U této fólie je nízká absorpce tepla, lepší než u většiny běžných fólií. Ověřeno náročnými dlouhodobými testy v laboratořích i v oblastech s nejtvrdšími klimatickými podmínkami na Zemi.
Vnitřní povrch. teplota díky nízkým hodnotám Uf multikomorových profilů zůstává i při intenzivním oslunění nízká a nezatěžuje prostředí v interiéru budov. .......

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.