Diskuse ke článku: Odpadní voda – odpad nebo poklad?

Autor článku: Ing. Martina Beránková, VÚV TGM, v.v.i.
Plné znění článku: Odpadní voda – odpad nebo poklad?
Anotace článku: Decentralizované zneškodňování odpadních vod se stává alternativou centralizovaného čištění, které v mnoha případech není optimální variantou nejen z ekologického, ale ani ekonomického pohledu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Anotace článku je zavádějící
Autor: Petr Čížek
Datum: 24.07.2017 10:32 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100074
reakce na ...
Pro ty, kteří si článek nepřečtou a nezjistí, že je o něčem úplně jiném, navozuje jeho anotace dojem, že tzv. "Decentralizované čištění odpadních vod", prosazované dealery domovních čistíren, které spočívá v jejich instalaci u každé chalupy v obci a v zasakování směsi jejich odpadní vody spolu se srážkovými vodami přímo na pozemku, má podporu graduovaného odborného pracoviště s vynikající pověstí. Jejich možná i dobře míněný, ale naprosto nesmyslný způsob, který má nahradit za pomoci dotací z FŽP budování splaškových kanalizací na čistírny odpadních vod, je vzhledem ke kumulaci znečištění ze všech domů v horninovém prostředí a nízkému přirozenému přechodu srážek do podzemního odtoku strašně nebezpečný a je schopný vytvořit ve spodní části takové obce smrdutou bažinu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahradLidé zablokovali Libeňský most na protest proti jeho zbouráníSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostoryZájem firem a odborné veřejnosti o oblast šetrného stavebnictví roste