Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Japonské jaderné trilema

Autor článku: Eunjung Lim, překlad: Olga Kališová, MSc.
Plné znění článku: Japonské jaderné trilema
Anotace článku: Japonsko je jediná země, která byla v dějinách lidstva obětí atomových bombových útoků. Přesto Japonsko méně než deset let po bombardování Hirošimy a Nagasaki překvapivě začalo využívat jadernou energii ke svému ekonomickému růstu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Doplnění
Autor: Vladimír Wagner
Datum: 27.07.2017 18:01 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 120274
reakce na ...
V současné době běží v Japonsku pět reaktorů. Zmiňované bloky Sendai 1 a 2, blok Ikata 3 a bloky Takahama 3 a 4. Poslední dva zmiňované, které se spustily už minulý rok, ale kvůli podání žaloby aktivisty byly po rozhodnutí soudu nižší instance odstaveny, se po zvrácení tohoto rozhodnutí vrchním soudem v Osace zprovozněny před pár měsíci využívají částečně i palivo MOX. Podrobněji v poslední části článku o současném stavu prací ve Fukušimě I (nalezení zbytků roztaveného paliva podvodním robotem v kontejnmentu třetího bloku): http://www.osel.cz/9482-pruzkum-kontejnmentu-tretiho-bloku-podvodnim-robotem.html

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama