Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Zkušenosti z energetické optimalizace bytového domu Luka Living

Autor článku: Ing. Michal Čejka, PORSENNA o.p.s.
Plné znění článku: Zkušenosti z energetické optimalizace bytového domu Luka Living
Anotace článku: Článek se zabývá procesem energetické optimalizace unikátního nájemního bytového domu na vysoký energetický standard. Projekt je výjimečný nejen svojí architekturou a velikostí, ale především vizí, díky které byl vytvořen. Nejedná se o běžný developerský počin „postav a prodej“, ale jde o nájemní bydlení s hotelovými službami a plně vybavenými byty. Investorovi tak záleží dlouhodobě nejen na kvalitě a užitném komfortu samotného objektu, ale i na tom, jakým způsobem ovlivní své okolí.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: pohled zhotovitele
Autor: Jan Klečka
Datum: 29.10.2017 15:24 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102853
reakce na ...
Díky za článek. Ukazuje model, který je bohužel menšinový až ojedinělý, který však jediný vede k cíli. Realita je často snaha provést optimalizaci cenovou během výběru zhotovitele stavby,což už je pozdě, protože možnosti jsou velmi omezené, vlivem zafixovaných rozhodnutá v umístění stavby a stavebním povolení.
Jen více takovýchto projektů a především uvědomělých investorů.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.