Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Stavíme energeticky úsporný dům (II)

Autor článku: doc. Ing. Jan Tywoniak, CSc.
Plné znění článku: Stavíme energeticky úsporný dům (II)
Anotace článku: Od publikování obecné definice trvale udržitelného rozvoje uplynulo již více než 15 let. V souladu s ní bychom mohli obsah pojmu udržitelná výstavba budov s jistým zjednodušením popsat takto: Efektivní navrhování a výstavba budov funkčně a velikostně přiměřených s kvalitním vnitřním prostředím při malé zátěži prostředí vnějšího po celou dobu jejich existence.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re (2): developeřiGene Hawkins08.10.2003 21:14
Re (2): developeřipetr kocina08.10.2003 14:27
Re (2): developeřiMartin Buček08.10.2003 09:19
Re: developeřiJan Strnad07.10.2003 07:28
developeřipetr kocina07.10.2003 01:37

Příspěvky
Předmět: developeři
Autor: petr kocina
Datum: 07.10.2003 01:37 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
tento clanek by si hlavne meli precist vsichni co ty budovy stavi. radeji budou ale stale narikat,ze takove staveni je hodne drahy a nikdo si to nekoupi.
radeji tedy lidem vnucuji co je osvedceny a pro ne laciny.to, ze to lidem prodaji znacne predrazeny uz kupujici jaksi nezajima.koupi proste to,co momentalne je.


Předmět: Re: developeři
Autor: Jan Strnad
Datum: 07.10.2003 07:28 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Ale vzdyť ten článek je jen plácání o ničem, podobně jako předchozí díl - ten kdo staví, tomu to nic neřekne a nebo ten člověk stráví pár let obíháním různých odborníků a slaďováním jejich postupů. Ale ti odborníci se ani navzájem neshodnou na tom, z čeho stavět, natož na tom jak stavět. Dokonce i jimi vypočtené hodnoty budou vždy rozdílné. Po těchto odbornících pak musí přijít realizátor, opět se svými představami a a zkušenostmi, do toho vstoupí úředníci se směrnicemi EU, svými představami a svými úvahami "zda je stavba potřebná".....

Čekám na třetí díl, snad to už bude trochu konkrétní....

Co je to "značně předražené" - nebylo by lepší spíše psát, že užitná hodnota neodpovídá vynaloženým nákladům?

Předmět: Re (2): developeři
Autor: Martin Buček
Datum: 08.10.2003 09:19 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Souhlasím s vaším komentářem. Rozhodli jsme se, že budeme stavět taky. Pozemek máme nedaleko Prahy v podobném satelitním městečku (spíš je to přilepené k vesnici) s tím rozdílem, že jednotlivé pozemky jsou okolo 1000m2.

Snažíme se najít co nejvíce informacích o technologii stavby finančně a energeticky nenáročného domu a musím říc, že to odborník to jiný názor, takže postupně cyklujeme s technologií vytápění (dřevo, kolektory, TČ, přímotopy, akumulační kamna atd...) materiálem (dřevostavba, ytong, tvárnice....) a už mi z toho jde hlava kolem.

Naštěstí (?!) musíme šetřit na založení stavby a splácet staré dluhy, tak máme dost času na hledání optimálního řešení...


Předmět: Re (2): developeři
Autor: petr kocina
Datum: 08.10.2003 14:27 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Co je to "značně předražené" - nebylo by lepší spíše psát, že užitná hodnota neodpovídá vynaloženým nákladům? - dalo by se to napsat i takto,jen pred slovo neodpovida,bych vsunul slůvko VYSOCE

Předmět: Re (2): developeři
Autor: Gene Hawkins
Datum: 08.10.2003 21:14 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Souhlasím, zatím jsme u obecných proklamací prokládaných sociálním inženýrstvím (povinné vedení provozního deníku), uvidíme dále...

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama