Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Technologické a sociální předpoklady internetu budov

Autor článku: Ing. Jan Včelák, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze, Ing. Mgr. Michal Kuzmič, Koordinátor pro spolupráci s průmyslem UCEEB
Plné znění článku: Technologické a sociální předpoklady internetu budov
Anotace článku: Příchod inteligentních řídicích systémů a internetu věcí přináší zásadní kvalitativní změnu pro uživatele budov. Z pasivních objektů se budovy postupně přeměňují v aktivní účastníky našeho života, kteří jsou schopní obousměrně komunikovat s uživateli, samostatně vyhodnocovat data získaná z řady vnějších zdrojů, monitorovat svůj stav a sdělovat ho pomocí internetu vybraným uživatelským skupinám. V brzké budoucnosti předpokládáme i autonomní komunikaci a energetickou výměnu mezi budovami navzájem. Smyslem konceptu je poskytnout řešení pro konkrétní potřeby související s vývojem ve výstavbě a managementu budov. Výzkumem a vývojem prvků rodícího se internetu budov se zabývají výzkumníci Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT. Článek mapuje konkrétní potřeby a předpoklady jejich řešení v sociální a technologické oblasti.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Brave new world!
Autor: Karel Srdečný
Datum: 11.12.2017 14:49 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104174
reakce na ...
Je otázka času, až někdo konečně hackne nějakou inteligentní budovu a bude z legrace spouštět požární poplachy, případně bude požadovat výkupné za to, že v zimě zapne topení.

Tenhle obor má budoucnost, protože cokoli může být zneužito, dříve či později zneužito bude.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.