Diskuse ke článku: V ČR už funguje net metering pro koncové zákazníky. Jen se mu tak neříká

Autor článku: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Plné znění článku: V ČR už funguje net metering pro koncové zákazníky. Jen se mu tak neříká
Anotace článku: V létě přes den posíláte přebytečnou elektřinu z vlastní fotovoltaiky do sítě a v zimě v noci si ji odeberete zpět, nebo vám je v daném objemu snížen účet za elektřinu. Cílem je snížit náklady na pořízení vlastního zdroje, postarat se zákazníkovi o přebytky z jeho fotovoltaiky a zrychlit návratnost investice.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Přebytek elektřiny v létě?
Autor: Dětřich Danek
Datum: 12.06.2018 20:53 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 121185
reakce na ...
Zrovna dnes, 12.6.2018 píší v Lidových novinách o tom, že každý rok elektřina podraží a že cena stoupá i v létě v důsledku většího používání chladicích zařízení a klimatizace... Takže když se elektřina vykupuje, je jí přebytek a proto dáme nižší cenu. Když se prodává, je jí nedostatek, proto zdražíme...

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czProdejní ceny bytů v ČR ke konci března vzrostly o 16 procentProjektová dokumentace na rodinný dům: Jak dlouho trvá, jaké jsou fáze a celková cenaStále populárnější sprchové kouty ESCURA ve špičkové kvalitě a osobitém designuPlyn, elektřinu, uhlí, pelety? S volbou vytápění vám pomůže veletrh FOR ARCH