Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Konference Alternativní zdroje energie, Kroměříž 2018, den první

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Plné znění článku: Konference Alternativní zdroje energie, Kroměříž 2018, den první
Anotace článku: Novodobá tradice současné konference AZE v Kroměříži započala v roce 2010. Prakticky však sahá do první půlky osmdesátých let minulého století. První den konference roku 2018 se přednášelo v odborné sekci OZE v budovách, dále v sekci tepelná čerpadla a na závěr dne v sekci solární kolektory.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Některá tvrtzení nejsou objektivní
Autor: Jozef Homola
Datum: 23.06.2018 08:17 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Mnoho tvrzení není objektivní povahy. Uvedu příklad. Počty tepelných čerpadel v severských zemích a u nás. Bylo by dobré dodat, že tyto země kondenzační kotle v domácnostech na plyn nepoužívají a prostě topí jinak. Mají například až 67% tepla z centralizovaných zdrojů nebo Norsko výhradně topí elektřinou, protože ji vyrábí z vody v objemu 98%, tak tam samozřejmě tepelná čerpadla voda-voda (zanořené výměníky ve fjordech) mají prioritu. Rozvést například plyn plynovody (jak je to známé u nás) v tak rozlehlé krajině na úroveň jednotlivých domů je nemožné.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama