Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: 90 + 30 milionů: Stát rozšiřuje podporu rekonstrukce veřejného osvětlení

Autor článku: redakce
Plné znění článku: 90 + 30 milionů: Stát rozšiřuje podporu rekonstrukce veřejného osvětlení
Anotace článku: Díky společným výzvám, které ministerstva vyhlásí letos na konci srpna, by mohla mít ČR do konce roku 2021 přes 60 tisíc energeticky a světelně šetrných pouličních lamp. Rekonstrukce veřejného osvětlení přinese úspory energie a zároveň budou minimalizovat světelné znečištění.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Veřejné osvětleníAlexandr Chytil30.07.2018 16:30
Veřejné osvětleníJaroslav Pokorný30.07.2018 12:55

Autor: Jaroslav Pokorný
Datum: 30.07.2018 12:55 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127941
reakce na ...
Nejsem v tomto oboru odborník. Ale jako úředník jsem se k problému dostal. A tak si v praxi neustále ověřuji to, co jsem se už dávno dočetl - že se instalují světla, která oslňují. Jako řidič to vnímám velmi intenzívně. Je (pro mě) zajímavé, že o tomto problémů jsem četl už před 20 roky, a on je stále aktuální. Cožpak se projektanti nazajímají i o teoretické principy veřejného osvětlení?

Předmět: Re: Veřejné osvětlení
Autor: Alexandr Chytil
Datum: 30.07.2018 16:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 116705
reakce na ...
Zajímají, pan Maixner toho napsal o veřejném osvětlení dost, takže je z čeho čerpat. Problém bude spíše v nákladové části, případně instalaci mizerných LED z důvodu neznalosti problematiky či maximalizace zisku.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.