Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Pohledem znalce: Definice zplyňovacího kotle

Autor článku: Ing. Zdeněk Lyčka
Plné znění článku: Pohledem znalce: Definice zplyňovacího kotle
Anotace článku: Na trhu jsou kotle na pevná paliva, která jsou obchodně označovány jako pyrolýzní, zplyňovací nebo i zplynovací. Problém je ten, že v takových kotlech sice z části probíhají procesy, které jsou základem pyrolýzy nebo zplyňování, ale vzhledem ke konstrukci kotlů nejde o technicky přesné označení. Pokud se tato označení kotlů používají v obchodním styku, jde o přípustnou nepřesnost. Zákon o ochraně ovzduší zavedl pojem zplyňovací kotel do legislativy, aniž by byl tento pojem jednoznačně technicky popsán. Z toho mohou vyplývat omyly i s ohledem na palivo, které lze v těchto kotlích spalovat.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Youtube videa
Autor: rrrrrr hhhhhh
Datum: 04.09.2018 01:21 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127575
reakce na ...
Youtube je plny videi, kde si ludia kutilsky prebabaju bezne kotle na pyrolyzne privodom horuceho vzduchu nad drevo, predlzenim plamena okolo vymennika a niekedy aj ciastocnym oplastenim samotovymi tehlami aby sa plamen tak neochladzoval stenami kotla. Kedze podstata splynovacieho kotla je v horeni pri vyssej teplote(konkretne pri dreve 800C namiesto bezneho kotla 400-600C), tak by som hodnotil ci je kotol splynovaci, alebo nie podla merania teploty plamena a nie podla v clanku citovanej definicie.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama