Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Ministr Brabec svolal na Úřad vlády odborníky na boj se suchem

Autor článku: redakce dle tiskové zprávy MŽP ČR
Plné znění článku: Ministr Brabec svolal na Úřad vlády odborníky na boj se suchem
Anotace článku: Národní tým řeší kroky státní správy, samosprávy, ale i soukromého sektoru v boji se suchem. Jde o zásobování pitnou vodou, šetrnější hospodaření s vodou v průmyslu a změny stavební legislativy. Dále řeší zasakování a zadržování vody ve městech i v obcích, adaptaci budov a efekt tepelných ostrovů.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: K zadržování vody
Autor: Jozef Hofman
Datum: 10.09.2018 07:59 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 128397
reakce na ...
K zadržování vody by měly sloužit i travní porosty, ale je třeba je využívat racionálně. Příklad hlouposti je sečení městských trávníků "dohola". Aby se nemuselo sekat tak často, je možné vidět sekáče za kterým zůstává holá zem. Oslovil jsem kvůli tomu jednoho inženýra spravujícího městskou zeleň, ale ani mi neodpověděl. To je typické pro mladší generace, že si myslí, že žádné rady nepotřebují. Zřejmě to mají od svých učitelů a bojí se odkrýt své slabiny. Zpátky ale k trávě. Sekat se musí, ale čím častěji tím lépe, jen ne příliš nízko, aby se vysoušela zem co nejméně. Rád bych k tomu poskytl ještě jeden návod, ale spíš někomu kdo projeví opravdový zájem. J.Hofman

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.