Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Výsledky měření koncentrace CO2 v ložnici

Autor článku: Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Plné znění článku: Výsledky měření koncentrace CO2 v ložnici
Anotace článku: Experiment měření koncentrace oxidu uhličitého v ložnici jsem provedl v únoru 2018 během jednoho týdne. Hodnoceny jsou koncentrace v průběhu noci, a to za různých režimů přirozeného větrání. Výsledky ukazují na významný vliv větrání na kvalitu vzduchu. Dokazují, že pouze přirozené větrání těsnými okny v současných developerských bytových novostavbách je nedostatečné.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: PodnetPetr Bohuslávek17.09.2018 10:45
PodnetMarcel Bakoš16.09.2018 11:06

Příspěvky
Předmět: Podnet
Autor: Marcel Bakoš
Datum: 16.09.2018 11:06 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 122199
reakce na ...
Škoda a neviem prečo, nedošlo k meraniu podľa mňa najbežnejšieho stavu a to je v zime pri silných celodenných mrazoch kedy sú okná a dvere na spálni zavreté celú noc. Pravdepodobne dôjde k vyvetraniu spálne pred spaním, ale do ranných hodín sa už nič nedeje. Mikroventiláciu používa málokto a vetranie v zime pri silných mrazoch ventilačkou je prakticky nepoužiteľné.

Předmět: Re: Podnet
Autor: Petr Bohuslávek
Datum: 17.09.2018 10:45 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 101354
reakce na ...
Dobrý den,
při zavřeném okně i dveřích jsem měřil, a to z 14. na 15. února. Je to v článku uvedeno. Jen jsme neměřili celou noc, protože to opravdu nešlo vydržet. Naměřili jsme 1850 ppm před čtvrtou hodinou ranní. V článku jsem také uvedl vůbec nejvyšší změřenou hodnotu 2327 ppm po celodenním pobytu jedné osoby a dvou osob večer bez větrání, což má také svou vypovídací hodnotu. Shrnutí naměřených hodnot je uvedeno v tabulce ke konci článku.
O nepoužitelnosti ventilačky a mikroventilace při silných mrazech se v článku také zmiňuji. Je to výchozí úvaha. Proto se v zimě všichni doma v ložnici během noci dusíme a proto vznikl tento článek.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška