Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Nedostatek vody, měření vody ze studní a opatření proti suchu

Autor článku: redakce
Plné znění článku: Nedostatek vody, měření vody ze studní a opatření proti suchu
Anotace článku: Začátkem srpna 2018 vysílala ČT24 rozhovor s Pavlem Punčochářem, z MZE a Janem Zahradníkem z PS PČR. Část rozhovoru navazuje na dřívější prohlášení ministra Brabce, že voda ve studni je státu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Podzemní voda nevznikla na pozemku toho, kdo má studnu
Autor: Petr Čížek
Datum: 18.09.2018 12:47 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100074
reakce na ...
Oddělujme ve své mysli opatrná vyjádření politiků a odborná fakta. Podzemní voda čerpaná ze studny nevznikla na pozemku jejího majitele. Vznikla ze srážek spadlých v povodí, kterých se u nás vsákne a přejde do podzemní vody - podle utváření krajiny, většinou 5 až 10 procent. Jenom v některých horských oblastech je to víc. Pokud s ní někdo nešetrně zachází, připravuje tím o podzemní vodu pozemky, které jsou v povodí pod ním anebo vedle. Proto zná vodní zákon institut vyhlášení tzv. minimální hladiny podzemní vody. Vznikne-li nouze o podzemní vodu, může vodoprávní úřad nařídit omezení v nakládání podzemní vodou a použít sankce proti těm, kdo výrazně překračují povolené limity odběru. Faktický problém je ale v tom, že mnohým chatařským a domovním vrtům a studnám povolovaly místní stavební komise odběry vody v množství i 1 litr za sekundu. Takové množství v některých rozsáhlých oblastech republiky nepřejde do podzemního odtoku ani z povodí o rozloze čtverečního kilometru.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama