Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Evropská osmadvacítka zaujala společnou pozici k návrhu snižování emisí CO2 u automobilů

Autor článku: Ministerstvo životního prostředí
Plné znění článku: Evropská osmadvacítka zaujala společnou pozici k návrhu snižování emisí CO2 u automobilů
Anotace článku: Ministři životního prostředí zemí EU po komplikovaných jednáních dosáhli dohody ohledně snižování emisí CO2 z osobních automobilů a dodávek po roce 2021. Diskutovali také o emisích CO2 z nových nákladních vozidel a schválili oficiální pozici EU na dvě důležitá mezinárodní jednání.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: snížení emisí
Autor: Josef Zapletal
Datum: 13.10.2018 23:35 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Mělo zůstat na 40% od roku 2030. Ty emise se počítají na prvních 100 km , už dnes to snížení na 35% znamená spotřebu asi 2,7l / 100 km což fakticky nelze dosáhnout jinak, než pomocí hybridu s možností dobíjení baterie. Běžné takové hybridy dnes dosahují spotřeby 2.1 l /100 km nevidím tedy důvod , proč by měl být problém za 12 let splnit normu 2,7 půjde i 2,1 za prakticky stejné peníze pro zákazníka. ( jen trochu větší baterie). Změkčení norem pouze prodlužuje naší závislost na ropě. K proklamované úspoře samozřejmě nedojde , protože pokud bude mít auto malou baterii lidé jí nebudou nabíjet a auto bude mít reálnou spotřebu 6l /100 jako dnes. Podle mého názoru všechna nová auta by měla v roce 2030 ujet na el. energii prvních 100km , pak ať naskočí motor nebyl by tím nikdo omezen a vyplatilo by se auto nabíjet - cenové by to bylo fakticky srovnatelné se schváleným návrhem - správně by tedy měli chtít nulové emise prvních 100km - do toho se ovšem nikomu nechce , stát totiž chce vybírat daně z PHM a ropné společnosti chtějí těžit ropu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama