Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Ceny elektřiny a plynu rostou. Má smysl ještě měnit dodavatele energií?

Autor článku: redakce
Plné znění článku: Ceny elektřiny a plynu rostou. Má smysl ještě měnit dodavatele energií?
Anotace článku: Ceny všech energetických komodit letos výrazně vzrostly, uhlí o 35 %, ropa o 40 %, elektřina o 50 % a plyn téměř o 30 %. Hlavní příčinou rychlého nárůstu cen elektřiny a plynu je skokový růst cen emisních povolenek. Trh s energiemi se bude nadále měnit.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
porovnání cen energiíJosef Hodboď25.11.2018 13:21
Změna dodavatele energiíZdeněk Zemančik13.11.2018 15:04

Autor: Josef Hodboď
Datum: 25.11.2018 13:21 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123662
reakce na ...
Já to za současných poměrů na trhu pro malospotřebitele, kde rozhodují slevy, nevidím tak příznivě směrem ke zmenšení rozdílů mezi prodejci energií. Domnívám se, že budoucnost bude hodně podobná soutěži mezi velkými obchodními řetězci s mnoha prodejnami. Občas se vyskytne náborový "černý pátek", tzv. "zvláštní osobní nabídky po telefonu", které nebudou v běžném ceníku atp. Podobně jako s tuhými palivy se bude moci odběratel "předzásobit" pevnou cenou na rok a více. Jednotná cena platná za "totáče", kterou si pamatují snad dnešní padesátníci a starší, je minulostí a přijde mi, že většina mladších ráda o ceně smlouvá, a že získání tzv. osobní ceny má pro ně velký význam nejen finanční, ale i pro potvrzení jejich schopností, tedy vnímání sama sebe jako úspěšného (-né).

Ale kdo ví, třeba z Evropského parlamentu vyjde nařízení, že vše musí být na internetu, že zvláštní osobní ceny jsou protizákonné. Do té doby budou mít služby nezávislých porovnávačů cen energií, odborně vedené a neustále aktualizované, pro lidi význam. Věřím, že porovnávač na TZB-info, je opravdu dobrý.

Předmět: Změna dodavatele energií
Autor: Zdeněk Zemančik
Datum: 13.11.2018 15:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 126015
reakce na ...
Tohle je na osobním zvážení jakého dodavatele a tarif kdo má. Myslím si, že s ohledem na budoucnost se bude moci docílit max pár stovkový úspory, proto mě osobně to přijde zbytečný. Možná spíš než změnu dodavatele bych opravdu řešil nějakou domluvu s vlastním dodavatelem jestli u něj není k dispozici výhodnější tarif. Já mám xEnergii, kde mám zatím poměrně ještě slušnou cenu, tak uvidím s čím přijde nový rok.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.