Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?

Autor článku: Ing. Jiří Horák, Ph.D., Ing. Stanislav Bajer, Ing. Milan Dej, Ph.D., Ing. Kamil Krpec, Ph.D., Jiří Kremer, Ing. Martin Garba, Ing. Petr Kubesa, Ing. František Hopan, Ph.D., Ing. Jiří Ryšavý, Miroslav Jaroch, VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Plné znění článku: Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?
Anotace článku: Článek popisuje aktuální přístup legislativy ČR ke spalování odpadů v domácnostech, dále popisuje vznik a princip metody pro odhalování spalování nebo spoluspalování odpadů. V závěru článku je uvedeno, jaký je následný postup při prokázání spalování odpadu a jaké sankce hrozí majiteli dotčeného spalovacího zařízení.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
proč je zakázáno spalovat odpady v domácnostech?Tomáš tom14.01.2019 07:33
Re (2): Spalování odpadůMiroslav Strnad18.12.2018 07:24
Re: Spalování odpadůJosef Hodboď17.12.2018 21:16
Spalování odpadůMiroslav Strnad11.12.2018 07:57

Příspěvky
Předmět: proč je zakázáno spalovat odpady v domácnostech?
Autor: Tomáš tom
Datum: 14.01.2019 07:33 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
To jde čistě o zákaz využití odpadů v domácnostech? Myslel jsem že jde jen o čistotu ovzduší. Proč by mělo být zakázáno využívat odpady v domácnostech když existují technologie (v průmyslu běžně používané) které ty odpady dokáží zužitkovat aniž by byly překročeny nějaké limity?
Zakázat využití odpadu v domácnostech jen zablokuje vývoj technologií a ve výsledku jen uškodí. Ale asi je to záměr aby domácnosti spotřebovávali více elektřiny, protože tím sponzorují spotřebu plýtvajícím továrníkům.
http://oenergetice.cz/evropska-unie/nemci-plati-nadale-nejvyssi-cenu-elektriny-evrope-ceske-podniky-plati-4-nejnizsi-cenu-cele-eu/

Proč si v domácnosti nemůžu zužitkovat odpad například v plazmovém kotli a jakýkoliv jiný továrník může?

Předmět: Spalování odpadů
Autor: Miroslav Strnad
Datum: 11.12.2018 07:57 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117453
reakce na ...
Spalovat odpady a nebo jakékoliv materiály, jež nejsou palivem je samozřejmě špatně. Ale občané velmi často poukazují na problém, kdy hoří nějaká skládka, nemovitost a cokoli jiného, i chemikálie, plasty a pod. Přitom je viditelný hustý černý dým a je jasné, že zplodiny nejsou pro zdraví a životní prostředí přínosné. Většinou se ale dozvídáme, že životní prostředí nebylo poškozeno, nebylo naměřeno překročení limitů a pod. Svádí to tak ke zpochybňování potřeby správného topení a používání paliv určených k topení.

Předmět: Re: Spalování odpadů
Autor: Josef Hodboď
Datum: 17.12.2018 21:16 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123662
reakce na ...
Váš příspěvek se opírá o realitu, ale nelze přece nečinně přihlížet, když někdo systematicky neekologicky spaluje odpady. Něco jiného jsou havárie, kterým se nelze vyhnout. Je fakt, že hořící skládka pneumatik, je pro životní prostředí velká škoda. Podle mne je třeba se zabývat otázkou, proč vůbec skládky odpadů vznikají? Když jde o velké riziko. Větší, než kdyby byl odpad řízeně spálen.
Pokud byste bydlel v sousedství někoho, kdo odpady pálí v kotli, tak byste vítal jakékoliv možné zlepšení stavu. Tedy pokud sám ty odpady nepálíte a své případné svědomí léčíte tím, že vámi způsobené poškození životního prostředí je proti hořící skládce ničím.

Předmět: Re (2): Spalování odpadů
Autor: Miroslav Strnad
Datum: 18.12.2018 07:24 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117453
reakce na ...
Můj příspěvek odmítal spalování odpadů a poukazoval na realitu, že v případě "havarijního stavu" - požáru je nám sdělováno oficiálně, že životní prostředí není poškozováno a nehrozí nebezpečí. neuniklo nic jedovatého. Vidíme to a slyšíme skoro denně v TV a rozhlase. a o to i jde, že se zveřejňují oficiálně lži, lidé jsou klamáni, mediálně zpracováváni.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama