Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Důvody pro výměnu starých kotlů přibývají

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Plné znění článku: Důvody pro výměnu starých kotlů přibývají
Anotace článku: Výměna kotlů na pevná paliva za kotle plynové přináší možnost získat v domě místnost navíc. Výměna nepřinese jen vyšší komfort, ale i více využitelné podlahové plochy a zvýšení ceny domu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Je to jednoPetr Malík04.02.2019 01:19
Článek je zavádějícíJozef Homola03.02.2019 07:36
Pozn. Petr Much02.02.2019 17:34

Příspěvky
Předmět: Je to jedno
Autor: Petr Malík
Datum: 04.02.2019 01:19 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110233
reakce na ...
Zkrátka a dobře, EU chce lidem vzít tuhá paliva a hlavně uhlí a tedy ČR to plní . Všechny články na toto téma jsou jen lacinou propagandou a psychickou manipulaci občanů této republiky, aby bylo dosaženo kýženého vysledku, lidi je třeba jen zpracovat aby proti tomu příliš nebrblali to je celé. Tu komedii s různými poučnými osvětovými články si mohou klidně odpustit. Stačí prostě říct, lidi teď vám sebereme uhlí a kotle na tuhá paliva aby jste platili drahé pelety plyn nebo elektriku protože unie to tak chce.

Předmět: Článek je zavádějící
Autor: Jozef Homola
Datum: 03.02.2019 07:36 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Není pravda vše co se tam píše. Není zákonná podmínka instalovat pouze kondenzační kotle ( viz věta "aktuálně již jen kondenzační plynový kotel"). Aktuálně je na trhu už několik značek, které splňují nové limity EU (např. CERAMINI nebo THERMONA).
Ono není tak jednoduché instalovat do chodby kondenzační kotel. Musí se prakticky předělat rozvody často ještě samotížné, musí se vybudovat poměrně drahé odkouření a musí se dokonale vypláchnout topný systém a instalovat nové prvky filtrace vody. Musí se dovést plyn, musí být projekt, musí být provedena inspekce, musí se zhotovit odkouření, musí jej někdo schválit atd.
Poznámka: EU nezakázala atmosférické kotle, pouze zpřísnila limity exhalací NOx a účinnost.

Předmět: Pozn.
Autor: Petr Much
Datum: 02.02.2019 17:34 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
Miluji vyjádření lidí odtržených od reality

jen krátce k největším perlám a myšlenkám:

"Totéž platí například i o mokrém dřevu, ze kterého se při vysychání uvolňují terpeny pryskyřic. Navíc se díky vyšší vlhkosti a jejímu vzlínání mohou uvnitř domu množit také toxické plísně.“

V uzavřeném domě (sklepě, kotelně) toho moc nevyschne, tam normální většina dříví nesuší


"V praxi se tak setkáváme se situací, že lidem po přechodu na zemní plyn vznikne v domě místnost o rozloze až 25 m2"

Pan architekt by se měl podívat do nějakého sklepa. Zjistí,že zpravidla výška stropu jaksi limituje jiné využití a představa ze sklepa udělat obytnou místnost, je utopie


"Majitelé rodinných domů si v prostorách bývalé kotelny a skladu uhlí mohou snadno postavit například saunu, vinný sklep, bar, modelárnu nebo třeba prostý sklad sportovního vybavení. Jejich rekonstrukcí mohou získat novou čistou místnost v hodnotě až několika set tisíc korun a samozřejmě zvýšit i hodnotu celé nemovitosti,“

Ano, většina lidí topící uhlím jsou skrytí milionáři, kteří mají nejen prachy na to, aby začli používat dražší způsob vytápění, ale i na vybudování nového prostoru, který doteď nepotřebovali.


"Je pravda, že ne všichni provozovatelé kotlů na pevná paliva k tomu mají dostatečné finanční prostředky. Často jde o rodiče ve starším věku, o které se občas starají i jejich děti. Přechod na vytápění plynem je pro takové případy velmi vhodný, neboť rodičům ulehčí životní podmínky a děti při návštěvě, případně i po přechodu na spolubydlení s rodiči získají místo v domě navíc."

Děti zafinancují změnu vytápění, budou dotovat nové vytápění (protože lidi netopí pevnými palivy ze záliby, ale z finančních důvodů) a za to si budou moci zřídit hezkou kobku z bývalé kotelny. Tedy pokud ještě jednou sáhnou do šrajtofle.


"Potenciál a možnosti využití" - dost sklepů je opravdu sklepy, tj. bez oken, přístup přes úzké schody, nízký strop. Už vidím ty reálné možnosti využití kotelny o výšce stropu 190 cm a jedním malým okýnkem. Projel jsem ten výčet a válím se smíchy u některých nápadů.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.