Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Možnosti využití akumulačních zařízení v české elektroenergetice

Autor článku: Mgr. Pavel Doucha, Doucha Šikola advokáti s.r.o.
Plné znění článku: Možnosti využití akumulačních zařízení v české elektroenergetice
Anotace článku: Akumulace energie je v poslední době jedním z nejčastějších témat, pokud jde o budoucí vývoj české energetiky. Využití akumulačních zařízení v energetice může být velmi široké, od ukládání elektřiny vyrobené ve vlastní solární elektrárně pro pozdější využití, po poskytování služeb k řízení rovnováhy v elektrizační soustavě. Na pořízení akumulačního zařízení lze rovněž využít hned několik dotačních programů, ať již jde o Novou zelenou úsporám, nebo Operační program pro podnikání a inovace. Jaké jsou ovšem právní podmínky připojení a provozování akumulačních zařízení? To je téma, které je předmětem tohoto příspěvku.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: stávající akumulátory energie - přečerpávací elektrárny mají jakou licenci?
Autor: Tomáš tom
Datum: 11.05.2019 23:03 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Stávající akumulační zařízení jako například přečerpávací elektrárny jsou provozovány samostatně, proč to není možné i u jiných akumulačních zařízení?
Jakou mají licenci provozovatelé stávajících akumulačních systémů jako jsou například přečerpávací elektrárny? Pokud je to licence na výrobu elektřiny tak to je samozřejmě jak technický tak legislativní nesmysl a je potřeba ho napravit. Na druhou stranu jestliže má jeden provozovatel licenci na výrobu elektřiny u stávajícího akumulačního zařízení (přečerpávací elektrárny), proč by ho nemohl mít i jiný provozovatel jakéhokoliv jiného způsobu akumulace energie. To potom není žádný rovný a liberalizovaný trh.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama