Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Náklady na vytápění českých domácností a energetická chudoba v ČR

Autor článku:
Plné znění článku: Náklady na vytápění českých domácností a energetická chudoba v ČR
Anotace článku: Ve dnech 26. 1. – 6. 2. 2019 STEM provedl pro ASHOKA ČR a SR výzkum, který byl zaměřen na výdaje na vytápění domácnosti. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl zkoumán na základě kvótního výběru kombinací technik PAPI a CAPI. Dotázáno bylo v osobních rozhovorech 1084 osob starších 18 let.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Autor: Hynek Blaž
Datum: 11.03.2019 15:54 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 129965
reakce na ...
Velice zajímavý článek spolu s těmi grafy. Donutil mě, zamyslet se jak je tomu vlastně u nás doma. Bydlíme ve starším doma, ale je již částečně zrekonstruovaný, na letošek se ho akorát chystáme zaizolovat a zateplit, okna a střecha jsou již hotové. Nicméně máme i tak doma místnosti, které moc často nevyužíváme a tak je necháváme pouze temperovat a více topíme tam, kde se pohybujeme nejvíce. I tak si dopomáháme krbovými kamny, které vedou teplo do jídelny a obývacího pokoje. Jde o poměrně velký dům, takže předpokládám, že dokončením rekonstrukce se nám náklady na vytápění podaří ještě o něco snížit, protože podle termosnímků nám zdmi utíká velký poměr tepla. Zatím se výdaje snažím krotit už nějakou dobu přes dodavatele, ale vzhledem k cenovému vývoji, to není tak jednoduché, nyní jsem u xEnergie, tak to není tak špatné, ale moje představa je ještě daleko nižší, tak snad to zateplení tomu dopomůže.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.