Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Výběr zdroje tepla pro rodinný dům s ohledem na energetickou náročnost a další faktory

Autor článku: doc. Ing. Petr Horák, Ph.D., VUT v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov, Ing. Jakub Horák, CEVRE Consultants s.r.o.
Plné znění článku: Výběr zdroje tepla pro rodinný dům s ohledem na energetickou náročnost a další faktory
Anotace článku: Autoři podávají odpověď na otázku, jaký zvolit tepelný zdroj pro rodinný dům stavěný při dodržení aktuálních tepelně technických parametrů. Příkladem je novostavba dvojpodlažního rodinného domu přibližně 20 km jižně od Brna s obytnou částí domu se čtvercovým půdorysem 11 × 11 metrů. Výsledky hodnocení jsou srovnány podle pěti různých kritérií.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: A jaký zdroj vytápění do bytu?
Autor: Jozef Homola
Datum: 02.09.2019 09:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
K článku bych měl s dovolením nějaké připomínky. Předně by si zasloužil aby ta stavba jako příkladná měla uvedena výpočtové tepelné ztráty.
Použita sezónní účinnost 94% je v realních podmínkách nedosažitelná. To číslo patří špičkovému kondenzačnímu kotli v "dokonalé" otopné soustavě. Měření na mnoha vzorcích v zahraničí toto neprokázala ač nasávají sezónně teplejší vzduch než je tomu v Česku. Ten údaj 94% je vypočítán z hodnot na zkušebně, kde se nasáváním chladného vzduchu a regulací topení nepočítá. Dobré by bylo se také věnovat jak vytápět v bytech 2+1 nebo 3+1, kde je situace jiná a lidé dosti tápou.
Nějaké údaje o účinnostech z Dánska.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama