Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Spalovací vlastnosti ZP (I)

Autor článku: Ing. Josef Fík
Plné znění článku: Spalovací vlastnosti ZP (I)
Anotace článku: V pokračování seriálu o základních fyzikálních vlastnostech zemního plynu je možno získat přehled o výhřevnosti, spalném teple, Wobbeho čísle i stechiometrických (teoretických) objemech kyslíku a spalovacího vzduchu při jeho spalování.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: poměr výhřevnosti a spalného tepla
Autor: Pavel Řežábek
Datum: 09.02.2009 11:41 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Jednotlivé složky zemního plynu mají poměr výhřevnost/spalné teplo větší než 0,92 (resp. pro etan 0,915). Pro všechny čtyři druhy zemního plynu je však tento poměr jen 0,90. Jak je možné, že směs plynů má nižší poměr výhřenvost/spalné teplo než všechny její součásti?
Původně jsem se domníval, že důvodem může být dusík v zemním plynu, ale i když se obsah dusíku (a tedy i výhřevnost a spalné teplo) jednotlivých druhů zemního plynu liší, zůstává poměr výhřevnost/spalné teplo nezávislý na obsahu dusíku - což tuto jednoduchou hypotézu vyvrací.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama