Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Navrhování konstrukcí z tryskové injektáže

Autor článku: doc. Ing. Jan Masopust, CSc., ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra geotechniky
Plné znění článku: Navrhování konstrukcí z tryskové injektáže
Anotace článku: Příspěvek se zabývá konstrukcemi z tryskové injektáže (TI), což je jedna z nejmodernějších metod speciálního zakládání staveb. TI je speciální technologie, při níž dochází k míchání základové půdy s paprskem suspenze tryskané vysokou energií. V první části jsou uvedeny definice a metody TI: jednofázová, dvojfázová a trojfázová. Druhá část se týká technologie provádění TI a uveden je seznam činností potřebných pro návrh a provádění těchto prvků. Konečně v třetí části je na příkladech ukázáno použití TI vč. základových prvků, pro které je uveden příklad statické zatěžovací zkoušky.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Cement pro injektáž
Autor: Petr Balcar
Datum: 18.02.2020 23:59 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110208
reakce na ...
Ke zpevnění nezhutněných sutin jsem uvažoval o nízkotlaké injektáži (řádově jetnotky Bar). Ale normální cementy se na to nehodí a jemně mletý injektážní cement se v normální distribuc stavebnin nevyskytuje. Nevíte někdo, kde se dá sehnat jemně mletý cement pro infektáž v malém množství?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama