Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Požár výrobní haly s fotovoltaickými panely na střeše

Autor článku: npor. Ing. Patrik Leger, ppor. Luboš Klobása, HZS Středočeského kraje
Plné znění článku: Požár výrobní haly s fotovoltaickými panely na střeše
Anotace článku: Dne 30. června 2020 ve 14.10 hodin byla přijata tísňová zpráva o požáru místnosti s měniči pro solární elektrárnu v Kostelci nad Labem, v objektu společnosti Čemus­ CZ, spol. s r.o. Podle prvotního oznámení byly slyšet výbuchy a byl viděn hustý dým. Likvidace požáru si vyžádala vyhlášení II. stupně požárního poplachu a celkové škody jsou v desítkách milionů korun.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: DC sbernice
Autor: Tomáš tom
Datum: 17.12.2020 17:17 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Jestli jsem to správně pochopil z toho co je v článku napsáno, tak tam byla DC sběrnice s výkonem 350 kW?
Takže oni všechny ty panely spojili dohromady a takto prakticky neodjistitelnou (zkratový proud FV panelu je skoro stejný jako jmenovitý) sběrnici potom zase rozdělovali do jednotlivých střídačů?
Kdo takovou šílenost vymyslel a zvláště když tam není centrální střídač, ale řetězcové? Pokud to tak bylo, tak to ani nemohlo dopadnou jinak, jedna porucha na střídači a spustila se "řetězová reakce", jen otázka času kdy.
Centrální střídače jsou dobré na pole, kde není co by mělo hořet (max. ten vadný střídač) a když tak vznikne minimální škoda, ale ne v budově. Ale zde centrální střídače neměli, ale stejně to spojili dohromady. Zřejmě měl původně být použit centrální střídač, ale potom dali řetězcové, ale aby tu DC sběrnici také zrušili už je nenapadlo.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama