Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Metodický návod k realizaci přípojných míst pro náhradní zdroje elektrické energie I

Autor článku: pplk. Ing. Jiří Rosenkranz, rada Odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení MV - generální ředitelství HZS ČR
Plné znění článku: Metodický návod k realizaci přípojných míst pro náhradní zdroje elektrické energie I
Anotace článku: Metodický návod mimo jiné uvádí klasifikaci staveb důležitých pro chod státu, prvků kritické infrastruktury, strategických staveb a zranitelných staveb. Jak zajistit náhradní napájení v krizových situacích a jak zefektivnit napojení těchto staveb na náhradní zdroje HZS krajů?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: část stavby s ostrovním provozem nouzoveho zdroje
Autor: Tomáš tom
Datum: 28.12.2020 21:48 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
ty schémata v metodice s názvem - část stavby nesplňují současné nesmyslné požadavky distributorů. Distributoři požadují odpojovat celé odběrné místo i v případě že je nainsalovaný jeden počítač s UPSku. Tedy například u průmyslového areálu s VN linkou odpojit celou VN linku pokud naběhne UPSka u nějakého počítače.
Odkazují se na PPDS přílohu č.4 z roku 2018, strana 18 věta "V případě, že výrobna umožňuje ostrovní provoz OM, musí být zajištěno, že v případě ztráty napětí v distribuční soustavě dojde k odpojení celého OM."
Někteří technici distributorů to chápou tak, že případě že je v odběrném místě nainstalován záložní zdroj energie, tak se musí odpojit celé odběrné místo.
https://energetika.tzb-info.cz/docu/clanky/0196/019683o7.png
Měl jsme s tím dost problémů. Technik distributora také tvrdil že PPDS nezají přepínače sítí.
Nové připravované PPDS již mají opravu této věty ve smyslu že se musí odpojovat jen část s ostrovním provozem. Ale dosud platí ty PPDS příloha č. 4 z roku 2018.
Takže veškeré záložní zdroje musíme před distributorem tajit.
Také je možné že distributoři používají dvojí metr. pokud je záložní zdroj napájený například fotovoltaickým panelem tak mají jiný metr než pro fosilní záložní zdroje.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.



 
 
Reklama