Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem v roce 2005 a porovnání s rokem 2004

Autor článku: Ing. Renata Straková
Plné znění článku: Náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem v roce 2005 a porovnání s rokem 2004
Anotace článku: Článek je ukázkou praktického hodnocení nákladů na energie rodinného domu při provozu vytápění tepelným čerpadlem. Porovnání s výpočtem stanovenou energetickou bilancí v energetickém auditu a skutečností po roce provozu. Pro názornou představu jsou vyčísleny v Kč náklady roku 2004 a porovnány s cenovými podmínkami pro rok 2005.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 116   starší >>
Autor: Dušan Kouba
Datum: 15.10.2007 14:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
DObrý den, může mi někdo zasvěceně poradit, zdali zateplovat dům z ytongu ( buď klasických 30 cm nebo ytong lambda 37,5 cm ) ? Nebo poraďte firmu, co umí i se základovou deskou montovaný dům do 2,2 - 2,5 mega ?

Předmět: Re: Zateplení + Ytong
Autor: Milan worna
Datum: 15.10.2007 17:19 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
hojky, sem loni dostavěl. kolaudace 7/2006 délka stavby 14 měsíců, 280m2 obytné pl. 2 patra, 90m2 sklep a garáž, poroterm40cm. vlezl jsem se do 2,2 mil. ale podotýkám, že jsem denně na tom strávil asi 3 hodiny/výběrová řízení, kontrola, samostudium, zjištování cen atd. do ytongu bych nešel, poroteherm je lepší, můj názor. zpětně když se na to dívám vím že se dalo ještě ještě 300 000 ušetřit. stavěl jsem dodvatelsky, jedna práce jedna fy. 2 příklady stejná střecha stejný mat. nejdražší nabídka
430 000, nejlevnější 247 000 topení bez kotlů nejdr.. 360 000 realizoval za 124 000. podstata je smlouvat. tak pak napiš jak jsi dopad. pevné nervy budeš je potřebovat, vím o čem mluvím

Autor: milan wrona
Datum: 15.10.2007 17:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
hojky, sem loni dostavěl. kolaudace 7/2006 délka stavby 14 měsíců, 280m2 obytné pl. 2 patra, 90m2 sklep a garáž, poroterm40cm. vlezl jsem se do 2,2 mil. ale podotýkám, že jsem denně na tom strávil asi 3 hodiny/výběrová řízení, kontrola, samostudium, zjištování cen atd. do ytongu bych nešel, poroteherm je lepší, můj názor. zpětně když se na to dívám vím že se dalo ještě ještě 300 000 ušetřit. stavěl jsem dodvatelsky, jedna práce jedna fy. 2 příklady stejná střecha stejný mat. nejdražší nabídka
430 000, nejlevnější 247 000 topení bez kotlů nejdr.. 360 000 realizoval za 124 000. podstata je smlouvat. tak pak napiš jak jsi dopad. pevné nervy budeš je potřebovat, vím o čem mluvím

Předmět: Re (2): Zateplení + Ytong
Datum: 17.10.2007 09:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdar, chybí mi důvod, proč ne Ytong. Si myslím, že co se týče základu bez zateplení, těžko porovnávat porotherm ( musel by mít sílu hradební zdi, už 40 cm je dost )a ytong lambda. Ale dám na rady.

Autor: Pavel Šturm
Datum: 24.02.2008 19:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím,mám dotaz, když vidím jak se dá ušetřit při výběrových řízeních, jak poznáš kvalitní firmu? a za druhé spíše prosba, nemohl by jsi mi na mail hodit třeba značku nebo dodavatele tep. čerpadla a krbu - pokud jsi tedy spokojen.
Se stavbou letos začínám, a zdá se mi, že u tepelných čerpadel jsou dost velké cenové rozdíly, ale nerad bych se napálil na nějaký šmejd.

díky

Předmět: Re (3): Zateplení + Ytong
Autor: Luboš Blažek
Datum: 25.02.2008 14:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Kvalitní firmu poznáš velmi těžko, snad podle zpracované nabídky, její podrobnosti a jednání majitele. Jediné co mohu doporučit, je zajet si na stavbu vybrané firmy, promluvit si přímo s investory (majiteli), jaké mají zkušenosti, jak jsou spokojeni s kvalitou vykonaních prací a podobně. Zkušenosti jsou obvykle velmi tristní. Já stavbu nakonec řešil dodavatelsky, najímáním řemeslníků. Vetšinou dle doporučení. Je to náročné na čas i nervy, ale dá se výrazně (až 1/3 rozpočtové ceny) ušetřit. Tepelné čerpadlo opět dle doporučení spokojeného známého, montáž provedla stejná firma jako jemu, spokojenost. Pošli maila.

Autor: Pavel Šturm
Datum: 26.02.2008 07:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
posílám mail dle dohody, díky

Datum: 17.10.2007 09:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Stavěl jsem z Ytongu 37,5 cm + zateplení polystyrenem 8cm. Stavění z Ytongu je luxusní záležitost, dá se jakkoliv přiříznout, zbrousit, lepí se, a o řezání drážek pro elektrorozvody a podobně ani nemluvím. Ale co člověk, to jiný názor. Já stavěl dodavatelsky patrový domek 135m obytné plochy, podlahové topení, rekuperace, tepelné čerpadlo, krb s teplovzdušnými rozvody a vešel jsem se pod 2 mil. Ale jsou to nervy, chce to čas na výběrová řízení a hlavně kvalitní stavební dozor

Datum: 17.10.2007 09:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ahoj, jaké máš hodnoty R a U při ytongu a zateplení polystyrenem ? Nebude lepší, i když dražší např. Orsil ap. ? Měls firmu nebo sám ?

Datum: 17.10.2007 09:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ještě připomínku. Všechny uvedené věci - rekuperace, krb, zateplený ytong ... - a pod 2 mega, to je snad sen ?

Datum: 17.10.2007 09:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
hele, jedna věc je teorie /myslim U, r/ a něco jiného je praxe. stejně musíš větrat, okna jsou stejně 4x horší než zdi, atd, atd. co se týče ceny že se dostal pod 2 mil. já tomu věřím, ale opravdu to stojí spoustu času a nervů.
to víž že nejpohodl. je zadat fy celou stavbu a sedět doma. Ale stojí to milion navíc. nejmín. pošli mail, pošlu ti fotky

Předmět: Re (4): Zateplení + Ytong
Datum: 18.10.2007 15:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Piš na

Autor: Pavel Vránek
Datum: 25.05.2008 20:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
AHOJ Chtěl bych tě také poprosit o nějaké informace a podklady co se týče levnějšího stavění,hodlám stavět větší RD asi jak Ty. Dík Pavel
piš na:

Autor: ales kupka
Datum: 25.12.2008 11:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ahoj Milane tak pošli foto já se chystám stavět ale neví jestli porothem a zateplit nebo ytong bez zateplení taky uvažuji pustit se do toho sám nebo alespon nechat hrubou stavbu firmou

Předmět: Re (5): Zateplení + Ytong
Datum: 30.03.2009 13:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
ahoj aleši mužem si o té tvé stavbě popovídat po telefonu mužeš mi zavolat na toto tel.číslo 606102946 zatim ahoj

Datum: 17.10.2007 14:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Není to sen, jen jsem zapomněl podotknout, že spoustu věcí jsem si dělal sám, nebo s kamarády. Například rozvody vzduchu pro rekuperaci (od Atrey jsem koupil prakticky jen bednu), rozvody vody, odpady, plovoucí podlahy, dlažbu, zateplení krovu a podobně. Dá se na tom dost ušetřit, ale hlavně si na tom člověk dá záležet, firmy mají tendenci to odfláknout a ošidit. I tak jsme bydleli do 12ti měsíců od prvního kopnutí základů

Datum: 18.10.2007 15:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Rád bych znal dílčí ceny za podlahy atd, samozřejmě v závislosti na obytné ploše. Na kolik přijde rekuperace od fy Atrea ?

Autor: Karel Hájek
Datum: 17.10.2008 10:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
AHOJ Chtěl bych tě také poprosit o nějaké informace a podklady co se týče levnějšího stavění,hodlám stavět větší RD asi jak Ty. Díky Karel

Předmět: Dotaz na sníženou sazbu
Autor: Vít Bačík
Datum: 21.03.2007 12:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jsem živnostník a zabývám se montážema klimatizací. Zákazníci se mě ptají zda můžou požádat o snízenou sazbu za elektriku když klimatizace mnou montovaná disponuje také tepelným čerpadlem. Za jakých podmínek by uspěli??? Děkuji

Předmět: Re: Dotaz na sníženou sazbu
Autor: Pavel Pleva
Datum: 21.03.2007 17:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Obával bych se podnikat na základě informací získaných v internetové diskusi.
Nepodceňuji účastníky, ale zde jde o daňový dotaz, za který bych raději zaplatil daňové poradkyni 1000 a dostal přesné podmínky písemně. Měl bych se čeho držet a čím případně argumentovat finančnímu úřadu.

Předmět: Re: Dotaz na sníženou sazbu
Autor: kubula kubik
Datum: 15.07.2007 17:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mohou si zažádat pouze o přímotopnou sazbu. Na sazbu pro tepelná čerpadla nemají nárok, protože těmito úpravami není zajištěno celkové vytápění objektu.

Předmět: tepelné čepadlo pro velký dům
Autor: Josef Drechsel
Datum: 11.11.2006 14:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, po letošních doplatcích nám již došla trpělivost. Rozhodli jsme se pro nové řešení vytápění našeho domu. Stávající rozvod je velkoobjemový s litinovými tělesy.
Loni jsme protopili cca 6100 m3 plynu na našem kotli ocean s výkonem 40 kW. Potřeboval bych poradit, jakým způsobem koncipovat tepelné čerpadlo. Vzhledem k místní artézské vodě
uvažuji o sací a vsakovací studně. Po propočtu mi vychází, že vydatnost studny by měl být min. 2,5l/s. Dal by se tedy využít kompresor ZR 19 od Copelandu? díky za radu. Drechsel

Předmět: změna sazby
Autor: Rudolf Škarda
Datum: 25.08.2005 09:33 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím,
mám v provozu TČ Kopeland W24, po jedné sezoně úspěšného provozu jsem se rozhodl změnit sazbu,ale EON požaduje doklad o uvedení do provozu.Protože je TČ dovezeno a instalaci jsem provedl sám,potřebuji takový doklad vymyslet - prosím poraďte Díky
mobil 603442873,tel 381284119

Předmět: Provozní náklady
Autor: Petr
Datum: 02.08.2005 14:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Také začínám kalkulovat zda tepelné čerpadlo ano a či ne. Z vlastní zkušenosti (zkušenosti se netýkají tepelných čerpedel), že je třeba rozlišovat a kalkulovat náklady pořizovací a provozní. Provozní náklady mohou u některých systémů (opět - netrvdím, že se to týká TČ) vyrovnat nebo převýšit náklady pořizovací. Za jedno z elegantních řešení, jak jasně ukázat karty považuji pronájem. Uživatel po dobu pronájmu platí pravidelně částku v které jsou i obsaženy náklady na full-servis (pravidelné elektrorevize, pojištění, doplnění provozních kapalin, případné náklady na výměnu kompresoru, atd.). Uživatel si může přesně zkalkulovat, kolik ho bude tepelné čerpadlo po dobu provozu přesně stát a ví, že to nebude víc (může tam být zahrnuta kurzová odchylka,atd., ale to sem nepatří). Předpokládám, že toto fórum sledují i společnosti, které TČ dodávají. Umí někdo nabídnout tuto službu? Jak je to v tomto případě s DPH? Za případné odpovědi děkuji. Zapomněl jsem na podstatnou věc - zvažuji systém vytápění pro náš rodinný domek, nejedná se o podnikatelský objekt.

Předmět: TČ vzuch - vzduch
Autor: Martina
Datum: 16.05.2005 23:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Budem stavět RD a mame se rozmyslet nad vytápením domu. uvažujem o TČ.Ani po přečtení všech članku jsem se nerozhodla. Jaké jsou zhruba náklady na RD o obytné ploše 220 m2?? je dostačující TČ vzduch-vzduch?

Předmět: Re: TČ vzuch - vzduch
Autor: Šárka Matyášová
Datum: 05.09.2005 11:19 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
zajímalo by mne, jak jste se rozhodla a jaké TČ jste nakonec v RD instalovali ?

Předmět: dotace
Autor: Martina
Datum: 16.05.2005 23:14 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
budeme stavet RD v chatové oblasti, je možné taky dostat příspěvek na tepelné čerpadlo. Dekuji

Předmět: Re: dotace
Autor: prajzak
Datum: 01.08.2005 14:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Co vím, tak SFŽP nepřiděloval dotace na rekreační objekty.

Předmět: TČ pro více domů
Autor: Tomas
Datum: 14.05.2005 11:06 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Sníží se návratnost TČ pro nízkoenergetické domy, pokud těch domů bude více. Když se domluví sousedé a koupí si jedno TČ pro vytápění a ohřev TUV. Je to někde ralizováno? Je to dobrý nápad?

Předmět: Re: TČ pro více domů
Autor: Václav B.
Datum: 16.05.2005 09:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
No pane Tomáši, nápad je to teoreticky dobrý. Ty domy by však musely být dle mého názoru řadové či nějak jinak blízko u sebe. Prakticky to však vidím neschůdné. Vlastnil jste někdy s někým movitou či nemovitou věc dohromady? Věřte, že raději nic nemít, nežli takovýto majetkoprávní vztah ...

zobrazuji 1 - 30 z 116   starší >>
přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama