Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Zpráva Pačesovy komise z pohledu OZE (II)

Autor článku: Bronislav Bechník
Plné znění článku: Zpráva Pačesovy komise z pohledu OZE (II)
Anotace článku: Každý z primárních energetických zdrojů má svá rizika, proto je nutné založit celkovou strategii na energetickém mixu všech dostupných zdrojů, u jednotlivých komodit pak i na diverzifikaci dodavatelů. Z hlediska ochrany klimatu jsou přijatelné pouze dvě skupiny - jaderné a obnovitelné zdroje.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re (2): Teplovodní krb jako nejúčinnější zdroj tepla pro RD a nezávislost TZB-InfoPetr Měchura02.12.2008 12:34
Re: Teplovodní krb jako nejúčinnější zdroj tepla pro RD a nezávislost TZB-InfoIng. Miroslav Hořejší, TZB-info02.12.2008 08:35
Teplovodní krb jako nejúčinnější zdroj tepla pro RD a nezávislost TZB-InfoPetr Měchura28.11.2008 11:57

Příspěvky
Předmět: Teplovodní krb jako nejúčinnější zdroj tepla pro RD a nezávislost TZB-Info
Autor: Petr Měchura
Datum: 28.11.2008 11:57 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Vážení přátelé i nepřátelé,

všem Vám (a nepřátelům zvláště) děkuji za cenné připomínky k mému projektu vytápění teplovodním krbem bez termostatického ventilu a s dodatečnými výměníky. Bez Vás bych tento projekt asi nikdy nedotáhl do takového konce, aby byl vybrán předními odborníky jako finalista prestižní světové soutěže ENERGY GLOBE AWARDS ČR, což je ocenění nejlepších energeticky úsporných projektů. První cenu sice nakonec nezískal (porota nepochopila, že nejde o projekt jednoho krbu, ale že to platí pro všechny, a dala nakonec raději přednost zásobování teplem z biomasou pro celou obec, byť s horší účinností a emisemi), nicméně je to jasné potvrzení předností teplovodních krbů oproti kotlům (za což mně kotlaři nemají pochopitelně rádi a proto již 4 roky tento projekt nesmím publikovat na "nezávislém" serveru TZB-info, aby nepřišel o sponzory). Záznam ze včerejšího Galavečera a koncertu (Vanessa Mae, Aneta Langerová, Kryštof, za účasti předsedy vlády ČR M. Topolánka a ministra životního prostředí M. Bursíka) můžete sledovat dnes večer od 21.00 hodin na ČT 2, kde bude půlminutový šot o mém krbu.

Jinak tento můj projekt právě získal od nezávislé 10ti členné poroty z ministerstev průmyslu a obchodu, pro místní rozvoj, školství mládeže a tělovýchovy, Úřadu průmyslového vlastnictví, ČVUT, VŠE, Akademie věd ČR, Českého svazu stavebních inženýrů, České společnosti pro jakost a Asociace inovačního podnikání i ocenění Cena Inovace roku 2008, která mu bude předána 5. prosince v Senátu Parlamentu ČR p. Miroslavou Kopicovou, předsedkyní Rady pro vědu a výzkum.

Co více si přát? Snad jen, aby se jeho využití co nejvíce rozšířilo a uspořilo se díky němu co nejvíce energie. Bližší informace na www.biom.cz, hledání dle autorů či nejčtenější článek (36 000 přístupů!)

Mnoho úspěchů přeje Petr Měchura

Předmět: Re: Teplovodní krb jako nejúčinnější zdroj tepla pro RD a nezávislost TZB-Info
Autor: Ing. Miroslav Hořejší, TZB-info
Datum: 02.12.2008 08:35 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Vážený pane Měchuro,

Váš článek k této problematice jsme na portálu TZB-info publikovali již v roce 2006 a všem dostupný je dodnes:
https://www.tzb-info.cz/3291-vytapeni-biomasou-v-rodinnych-domcich-s-ucinnosti-pres-110-sen-a-nebo-realita

Prosím tedy, abyste nezpochybňoval naši nezávislost a nešířil v diskuzích nepravdivé informace.

Předmět: Re (2): Teplovodní krb jako nejúčinnější zdroj tepla pro RD a nezávislost TZB-Info
Autor: Petr Měchura
Datum: 02.12.2008 12:34 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Vážený pane Hořejší,

jak to vše ve skutečnosti bylo se snadno dočtete v mé diskusní odpovědi z 26.12.2006 k tomuto článku.

Ten první článek jsem dal k dispozici TZB-info koncem roku 2005, byl otištěn 13.3.2006. Vzhledem k obrovskému zájmu a diskusi (celkem cca 230 příspěvků) jsem ty sporné body dopracoval a vyjasnil a předal redakci TZB-info komplexní materiál, který byl především rozšířen o nové samostatné články Topenářský axiom prolomen a Voda jako palivo. Správkyní této rubriky ing. Strakovou mi bylo dokonce nabídnuto, že to bude otištěno na pokračování jako téma měsíce.

A najednou se přes mé urgence měsíce nedělo nic. Když jsem se tázal proč, tak důvodem prý bylo, že tyto mé články byly dány nejprve k posouzení, jednak tomu konzultantovi ze Švýcarska (viz diskuse), a jednak Technické univerzitě do Ostravy. Nic jsem nenamítal, naopak jsem to uvítal, i mně šlo vždy jen o to, aby vše bylo objektivní. Tomu pánovi ze Švýcarska jsem nakonec oponoval v diskusi (a nechť čtenáři sami posoudí, zda jsem to obhájil), a rok jsem urgoval posudky z Technické univerzity, bohužel marně.

Naštěstí před rokem na Infothermě v Ostravě jsem se sešel s pány docenty, kteří přiznali, že takový úkol sice dostali (a nechť si každý domyslí, s jakým zadáním), nicméně nesplnili, neboť přes veškerou snahu a pak vykrucování mi museli nakonec přiznat, že na mých článcích neměli co zpochybnit. Požádal jsem je tedy, aby o tom neprodleně informovali ing. Strakovou, kterou jsem též osobně na jaře tohoto roku o tomto výsledku jednání s nimi informoval, takže po dvou letech konečně už vůbec nic (kromě TZB-info) nestálo v cestě opublikovat tyto mé články.

Přesto dosud stále nevyšly a už ani nevyjdou, neboť o to na tomto serveru už vůbec nestojím. Já jsem za své rady a inovace od nikoho nikdy nechtěl ani korunu, i články publikuji většinou bez nároku na honorář, neboť mi jde o ochranu životního prostředí a to je pro nás všechny společné, tak opravdu nevidím žádný důvod pro to, abych na druhé straně portálu TZB-info platil za reklamu, když o ní osobně nestojím. A to, aby se odborná i laická veřejnost dozvěděla celou pravdu o tom, co je nejúčinnějším zdrojem tepla pro vytápění rodinných domků, si dokáži nyní už zajistit sám i bez TZB-info, jak se brzy sami přesvědčíte.

Pane redaktore, než tedy zase budete odpovídat na mé příspěvky, tak vás prosím, abyste si alespoň zběžně prošel mé předchozí reakce na vašem portálu, abyste se zbytečně neztrapňoval, neboť čtenáři sami se mohou z nich lehce přesvědčit, kdo šíří nepravdivé infomace a jak nezávislý je váš server.

S úctou Petr Měchura

P.S. ... a přijďte se 5. 12. podívat do Senátu na předávání Ceny Inovace roku 2008, myslím že takový projekt, který by získal taková ocenění, jsem na vašem serveru ještě nezaznamenal, což jen jasně dotvrzuje "nezávislost" vašeho serveru....

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama