Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Svislé plošiny nejsou výtahy

Autor článku: Václav Vaněk
Plné znění článku: Svislé plošiny nejsou výtahy
Anotace článku: Při zpětném hodnocení zavedení evropské normy EN 81-80, jejím zapracováním do českých technických norem v roce 2004 lze konstatovat, že trend zvyšování bezpečnostní úrovně výtahů cestou odstraňování rizik, se setkal s kladnou odezvou.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: výtahy a plošiny
Autor: Milena Antonovičová
Datum: 28.12.2009 18:43 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Trend zvyšování bezpečnostní úrovně výtahů cestou odstraňování rizik se bohužel u řady uživatelů na vozíku setkává s kritikou - při rekonstrukcích výtahů nejsou dodržovány požadavky na minimální rozměry kabin dle ČSN EN 81-70 a pro některé uživatele jsou proto nové kabiny nepoužitelné.
Velmi nešťastná je v nové vyhlášce o přístupnosti staveb č. 398/2009 Sb. v článku zmiňovaná formulace (přejatá z ČSN ISO 9386-2): "...šikmou zvedací plošinou se rozumí především schodišťový výtah...." - jedná se zřejmě o neodborný překlad, který ve výsledku situaci jen komplikuje.
Co se týče plošin, jsou v nové vyhl. č. 398/2009 Sb. zmiňovány celkem nepodstatné detaily řešení, ale rozměry plošin (třeba formou nepříliš praktického odkazu na příslušné normové hodnoty) chybí.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.