Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Peletové vytápěcí soustavy pro rodinné domy

Autor článku:
Plné znění článku: Peletové vytápěcí soustavy pro rodinné domy
Anotace článku: Vytápění peletami je stejně pohodlné jako vytápění plynem. Výhodnější je pořídit zásobu pelet na celou zimu již v létě. Kromě kvalitních dřevěných pelet jsou na trhu i výrazně levnější pelety z odpadních surovin a zemědělské biomasy, ty však lze spalovat jen ve vybraných typech kotlů.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
ruzove brejlicky aneb kdyz ptacka chytaji ...Neverici Tomas24.01.2010 17:08
a z čeho ony peletky budeme vyrábětSoňa Jasmínka12.01.2010 21:21
Re: Poznámka.Bronislav Bechník11.01.2010 10:56
Poznámka.Ing. Václav Stuchlík11.01.2010 10:36

Předmět: ruzove brejlicky aneb kdyz ptacka chytaji ...
Autor: Neverici Tomas
Datum: 24.01.2010 17:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pro RD TZ 12kW spotreba 4-5t/rok , hmm to je docela rozptyl, podivam se na kalkulacku zde na tzbinfo a ejhle, pri 95% ucinnosti mi vychazi pro spotrebu takoveho domu 5,1t a pri 90% uz 5,4t. Takze do rozmezi jsme se nejak nevesli a to ani s nejlepsim kotlem, asi mel autor clanku na mysli nejaky novy kotel od NASA pripraveny pro Lunarni stanici.

Cena automatickeho kotle na peletky od 35000 taky vypada podobne verohodne, nebot kdyz se tu navozuje dojem, ze je stejne pohodlny jako kotel na plyn zrejme v te cene uz ma byt i naklad na dopravnik a zasobnik pripadne silo, hm to asi budeme spis u tech 250000.

Z pristupu autora k prezentaci udaju si odvozuji , ze cena peletek 4000 - 6500 za tunu bude nejspis obvykle neco pres 6500 i pred sezonou.

Takze realnejsi anotace by asi byla: Vytapeni peletkami muze byt stejne pohodlne jako plynem ale pocitejte s o neco vyssimi provoznimi naklady a o hodne vyssimi investicnimi naklady, nejspis minimalne 2x a to po zapocteni vsech dotaci co kde sezenete.

Předmět: a z čeho ony peletky budeme vyrábět
Autor: Soňa Jasmínka
Datum: 12.01.2010 21:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pánové, nebudou si ony biomasové peletky dovážet také z Číny?
Zdá se mi, že neexistuje zatím žádný zemědělský podnik, který by lokálně byl schopen peletky vyrábět a dodávat aspoň do okruhu 30km.

Předmět: Poznámka.
Autor: Ing. Václav Stuchlík
Datum: 11.01.2010 10:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zarazila mne výhřevnost dřevních pelet. Myslel jsem si, že je přibližně 1000x větší.

Předmět: Re: Poznámka.
Autor: Bronislav Bechník
Datum: 11.01.2010 10:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Děkuji za upozornění, za chybu se omlouvám, je již opravena.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama