Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Teplovzdušné vytápění obytných budov

Autor článku: Ing. Karel Kabele, CSc.
Plné znění článku: Teplovzdušné vytápění obytných budov
Anotace článku: Malé rozšíření teplovzdušného vytápění mají na svědomí mimo jiné špatné zkušenosti s amatérskými pokusy v 60. letech.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: HVACVilém Buchmann10.12.2002 10:18
HVACPetr Cip14.10.2002 03:19
Re: Teplovzdušné vytápění - ANO - ale čím??Karel Kabele19.12.2001 10:11
Teplovzdušné vytápění - ANO - ale čím??Martin Prchal18.12.2001 17:22

Příspěvky
Předmět: HVAC
Autor: Petr Cip
Datum: 14.10.2002 03:19 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Jsem momentalne v USA kde pracuji jako instalater techto teplovzdusnych systemu ( zalozil jsem si tu dokonce zivnost). Zajima me jake je v soucasne dobe rozsirenost techto systemu v Cechach a hlavne jak se v Cechach rozvadeji ty vzduchove kanaly po budove.Tady ve statech to je jednoduche vse je ze dreva tak neni problem sem tam neco vyriznout ,nebo vtestnat kanal mezi tramy, ale v Cechach kde je vse z cihel a betonovych prekladu? U novych budov si to jeste dokazu nejak predstavit ale treba pri rekostrukci kdy vse uz stoji? Ty kanaly nejsou z nejmensich zvlast u furnuce kdy se zacina treba rozmeren 24x8 inch....

Petr Cip

Předmět: Re: HVAC
Autor: Vilém Buchmann
Datum: 10.12.2002 10:18 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Zdravím vás do USA a pokusím se odpovědět na vaše dotazy.
Jelikož jsem nějaký čas strávil taky v USA vím o kolik mohou být rekonstrukce jednoduší než v České republice. Je to dáno především lehkostí konstrukcí a materiálů použitých při stavbách domů. V Čechách se ve většině případů stále používá těžkých materiálů což ovlivňuje i rekonstrukci.
Co se týče rozšířenosti, trend nastupuje velmi pozvolně, ve většině případů se začíná u průmyslových staveb, supermarketů a skladů. Rodinné domy na tento druh topení přecházejí jen velmi pozvolně. Velkou roli tu sehrává zažitá tradice klasického vytápění topnými tělesy.
Instalace takového zařízení není problém, pokud se jedná o novou stavbu a vše je projekčně podchyceno.
Problém nastává u starších staveb kde není z takovým zařízením počítáno a majitel se rozhode pro změnu. V takovém případě nastává série úprav které mohou být i finančně nákladné. Většinou se bourá za použití těší techniky než v USA a toto musí být schváleno od různých profesí jako statika, hygiena, voda popř. kanalizace což i v drobné rekonstrukci může hrát svou roli. Tohle vše ale není podmínkou, jsou rekonstrukce které probíhají bez větších problémů, většinou záleží na charakteru rekonstrukce.


Předmět: Teplovzdušné vytápění - ANO - ale čím??
Autor: Martin Prchal
Datum: 18.12.2001 17:22 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
V rámci budované půdní vestavby (3 bytové jednotky) uvažuji o teplovzdušném vytápění. Kde je u nás možno poptat takové zařízení?

Díky

Předmět: Re: Teplovzdušné vytápění - ANO - ale čím??
Autor: Karel Kabele
Datum: 19.12.2001 10:11 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Jedním z tuzemských výrobců zařízení vhodných pro teplovzdušné vytápění bytů je firma ATREA.


přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama