Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Faktory ovlivňující výnos fotovoltaických střídačů

Autor článku: Filip Březina
Plné znění článku: Faktory ovlivňující výnos fotovoltaických střídačů
Anotace článku: V souvislosti s rozmachem fotovoltaických instalací v ČR je možné na internetu a na výstavách sledovat časté debaty investorů na téma fotovoltaických panelů. Už méně se ale hovoří o výběru správného fotovoltaického střídače, i když na efektivní provoz zařízení a výnos má zásadní vliv.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Elekronika s dlouhou životností.
Autor: Rad Pol
Datum: 25.02.2010 10:25 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Podle mně docela důležitý článek. Jedná se o elektroniku s dlouhodobou životností, proto musí být správně provedena už konstrukce takového střídače. Jedná se o zejména mnohem větší předimenzování výkonových součástek, než je běžné v normální elektronice, o levné azijské ani nemluvím. Totéž platí pro množství a nadstavení tepelných ochran jednotlivých uzlů střídače. A v neposlední řadě se jedná o důsledné elektrické a případně i zvukové odrušení střídače, ochrana střídače a všech elektronických dílů před blesky, před vodou a vlhkostí.....
Na druhé straně je ovšem otázka, jak dalece do konstrukce zabudovat modularizaci a snadnost výměmy jednoho celého elektronického bloku za nový, protože generace řídicích i výkonových elektronických součástek se co cca 5 let obnovuje. Střídač 5 let starý oproti současnému bude dělaný trochu jinak a jeho účinnost bude o nějaké procento horší, zahřívání, tepelné ochrany atd o něco lepší.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama