Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Fotovoltaika - podpora v různých zemích Evropy

Autor článku: Bronislav Bechník
Plné znění článku: Fotovoltaika - podpora v různých zemích Evropy
Anotace článku: Výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren jsou v České republice absolutně nejvyšší v rámci celé Evropské unie. Znamená to, že podpora fotovoltaiky je v České republice nejvyšší? Porovnáním zejména klimatických podmínek se ukazuje, že tato interpretace je chybná.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
proč FV panely Aleš Aleš02.05.2010 21:41
přímá úměra dluhů a státní podpory fotovoltaikyZdenek Kuri02.05.2010 11:04
Řecko a spol.Pavel Nuk28.04.2010 20:21

Příspěvky
Předmět: proč FV panely
Autor: Aleš Aleš
Datum: 02.05.2010 21:41 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Pokud jsme vztoupili do kocourkovského spolku jménem EU a musíme už nějakou energii vyrábět povinně z OZE , pak je nesmysl vybrat si tu nejdražší variantu, kterou FV panely bezesporu jsou. Nejlepším řešením jsou dle mého názoru spalovny odpadů - zavit se smradlavých skládek a ještě splnit tabulky EU a to celé poměrně lacino to je dle mého názoru nejlepším řešením. Dalším krokem jsou malé vodní elektrárny ma různých jezech , třeba na Laby , kde by zároveň umožnily lodní dopravu a ještě se dají využít evropské peníze. Máme ještě 0,5TWh technického potenciálu v MWE. A nakonec co se dá dělat , pro zbytek výroby se dají využít VTE, podle ústavu fyziky atmosféry celkový hospodářský potenciál , při repektování chráněných území ČR je 14TWh ve větrných elektrárnách , stačí tedy využít pomerně málo větru a máme Brusel v kapse . Takže jakákoli podpora FV panelů je pro ČR zcestná a jen zatěžuje naše hodpodářství a všechny nás dělá chudší. I když je to pro mnohě překvapení moderní obří VE mají rotory 100 a více metrů nad povrchem, vyrábí se speciály pro slabší vítr, v těchto výškách je i v ČR dost silný vítr na to , aby byly tyto stroje při současných výkupních cenách rentabilní. Díky poktoku v technologii došlo k řádovému navýšení technického potenciálu větru na našem území.

Předmět: přímá úměra dluhů a státní podpory fotovoltaiky
Autor: Zdenek Kuri
Datum: 02.05.2010 11:04 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Zajímavý článek, který na takové okrajové záležitosti, jako je fotovoltaika, poměrně jasně ukazuje, jak jsou jednotlivé státy zodpovědné a nakolik jsou ochotné rozhazovat peníze občanů za zelené či jiné absurdnosti. Bohužel podle grafů v článku je i naše republika v předních příčkách tohoto zlodějského peletonu. Nevíte jak jej zastavit?

Předmět: Řecko a spol.
Autor: Pavel Nuk
Datum: 28.04.2010 20:21 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Zaujalo mě, že Řecko je z pohledu "výtěžnosti" nejvýše. Zajímalo by mě, kdo tam dnes najde odvahu něco v panelech stavět, když ručení výkupu elektřiny za přemrštěné výkupní ceny je předpokládám defacto na stejné lodi jako statní dluhopisy. Svým způsobem to dluhopis je.
A Řecko půjde nejspíš do kytek.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama