Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Alternativa k centralizovanému zásobování teplem pro panelové domy

Autor článku: Petr Kotek, Miroslav Purkert, Lucie Šancová, Petr Vogel
Plné znění článku: Alternativa k centralizovanému zásobování teplem pro panelové domy
Anotace článku: V současné době dochází k masivnímu zateplování obvodových plášťů a výměně oken panelových objektů ve snaze maximálně snížit jejich tepelnou ztrátu a tím i náklady na vytápění, které tvoří zpravidla největší část provozních nákladů v nezateplených objektech. Kvalitním zateplením lze dosáhnout velmi výrazného snížení tepelné ztráty, kterou lze na straně obálky budovy dále snižovat jen za cenu vysokých investičních nákladů. V řadě případů je finančně výhodnější přejít po snížení tepelné ztráty objektu na jiný zdroj tepla na vytápění s levnější energií.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Čestmír Bolf04.05.2011 22:07
Re: Odpojení zdroje teplaKarel Srdečný14.03.2011 12:51
Odpojení zdroje teplaVladimír Křen14.03.2011 11:50

Příspěvky
Předmět:
Autor: Čestmír Bolf
Datum: 04.05.2011 22:07 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104999
reakce na ...
Dobrý den. Chceme nainstalovat do panelového domu TČ a slyšel jsem, že po jeho nainstalování a přechodu na sazbu C56d, mohou tuto zvýhodněnou sazbu využívat i jednotlivé byty v domě. Je to pravda?

Předmět: Odpojení zdroje tepla
Autor: Vladimír Křen
Datum: 14.03.2011 11:50 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Jak je řešeno, když si instaluji v prostoru mezi měřením tepelné energie a vlastní spotřebou kotlík, který běží na nějaký výkon, který nemůže měřič tepla zdokumentovat.

Předmět: Re: Odpojení zdroje tepla
Autor: Karel Srdečný
Datum: 14.03.2011 12:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104174
reakce na ...
Takováto instalace není nic proti ničemu, pokud váš kotlík nedodává teplo zpět do sítě CZT, nebo nějak neovlivňuje parametry média. Pozor ale n advousložkovou cenu tepla, v takovém případě byste dodávkou tepla z vlastního kotlíku nahrazoval teplo v ceně spotřební složky. Základní složka (dle velikosti odběru nebo dle odběrového diagramu) by se nezměnila. Leda že byste dojednal změnu odběrového diagramu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama