Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Stanovení doby nabíjení a vybíjení akumulační nádrže v otopné soustavě

Autor článku: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.
Plné znění článku: Stanovení doby nabíjení a vybíjení akumulační nádrže v otopné soustavě
Anotace článku: Ing. arch. Filip Řehák, jeden z našich čtenářů, nabídl ke zveřejnění jednoduchý výpočet pro stanovení doby nabíjení a vybíjení akumulační nádrže v otopné soustavě.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re (2): měření nabíjení nádržeDagmar Kopačková29.01.2016 08:07
Re (2): měření nabíjení nádržeJiří Šmach28.01.2016 05:41
Re: měření nabíjení nádržemartin pribila27.01.2016 22:59
měření nabíjení nádržeJiří Šmach01.04.2013 12:14
AN k plynovému KKBohuslav Vintr18.05.2011 07:33

Autor: Jiří Šmach
Datum: 01.04.2013 12:14 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 112937
reakce na ...
např. zde: http://wl500.no-ip.info:8880 (adresa linku se bude muset vykopírovat do adresního řádku i s číslem portu, tj včetně části ":8880" , kterou zdejší fórum neumí připojit k linku, jinak dojde ke směrování na jiný server)

měření pomocí routeru ASUS WL500 (v mém případě model deluxe) a čidel Maxim Dallas DS18S20

Předmět: Re: měření nabíjení nádrže
Autor: martin pribila
Datum: 27.01.2016 22:59 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 121766
reakce na ...
Dobrý deň,

našiel som Vás uvedeného ako autora on-line sledovania dobíjania aku nádrže:

http://wl500.no-ip.info:8880/temperature/index_aku.php

Plánujem robiť podobné. Vedeli by ste mi pomôcť s takýmto webom? Viete zabezpečiť aj UX design? Má to byť zrozumiteľné pre laickú verejnosť.

S pozdravom,
Martin Pribila

Předmět: Re (2): měření nabíjení nádrže
Autor: Jiří Šmach
Datum: 28.01.2016 05:41 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 112937
reakce na ...
Dobry den. Gui je psano normalne v php (html), tedy se da udelat cokoliv.1 chce to jen znalost a sikovnost. Minuly tyden jsem dolnil grafy zmen energie tj. Nabijejeni a vybijeni v kWh maly link "graf" pod hodinovym rozdilem energie.

Předmět: Re (2): měření nabíjení nádrže
Autor: Dagmar Kopačková
Datum: 29.01.2016 08:07 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104471
reakce na ...
Dobrý den, autorem této webové aplikace já ani redakce nejsme, ale předala jsem kolegovi, ozve se Vám.

Předmět: AN k plynovému KK
Autor: Bohuslav Vintr
Datum: 18.05.2011 07:33 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100268
reakce na ...
1) Modulace kotle: v článku se píše, že při výkonu nižším, než jmenovitém dochází k nedokonalému spalování a větším exhalacím (z důvodu přebytku vzduchu). Domnívám se, že tomu tak není. KK mají řízený přívod spalovacího vzduchu. Tedy by ani při menších výkonech nemělo docházet k přebytku spalovacího vzduchu. Mýlím se ? Naopak nižší výkon je realizován nižší teplotou topné vody = vyšší % kondenzace a tedy také méně spalin.
2) Počet startů. Zde je nepříznivý vliv více startů na kvalitu spalin a také spotřebu plynu zřejmý.
Ovšem další z toho vyvozené závěry jsou už diskutabilní:
a) Uvedené zařízení "funguje" od 20% výkonu. Dnes už rozsah modulace KK od 20% není žádnou vyjímkou. Potom nevidím důvod přídavného zařízení.
b) Pokud je kotel předimenzován pro ohřev TUV, je uvedené zařízení horším řešením "z nouze". Měl být kotel o nižším výkonu s dostatečným rozsahem modulace a zásobníkový ohřívák pro dostatek TUV.
c) Samotná AN nic neřeší. Kotel řídí výkon podle teploty otopné vody a pokud je tato teplota pod spodní výkon kotle pro daný průtok, stejně dojde k cyklování. Jedině nahřívat AN na vyšší teplotu + směšování. To ovšem kromně složitosti a zdražení investic znamená opět méně kondenzace a tedy také v důsledku více spalin.
d) Pokud budu mít AN v nevytápěné části, tak i když bude sebelííp izolovaná, ztráty tepla z AN po celý rok smažou jakékoliv zlepšení, které by mohlo nastat po velmi omezenou dobu. U mne by se jednalo jen o rozmezí výkonu KK mezi 20-27%, protože od 27% už můj kotel (není už nový a žádný "zázrak techniky") umí plynule modulovat sám.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama