Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Mikroklima pasivních domů

Autor článku: Ing. Petr Morávek, CSc., ATREA
Plné znění článku: Mikroklima pasivních domů
Anotace článku: Článek se zabývá analýzou pasivních domů z hlediska vnitřního mikroklimatu. Zaměřuje se hlavně na vlhkost, zápach, aerosol nebo toxické hodnocení a vliv zdraví. Samostatná kapitola popisuje vnitřní vlhkosti při větrání nebo při vytápění pasivních budov.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Jak řešit problematiku minimální větrání (spotřeba energie) versus nízká RH v zimě pro nulové domy
Autor: Alexandr Ulma
Datum: 08.01.2012 23:25 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 108200
reakce na ...
Dobrý den,

předem velice děkuji za velmi přínosnou studii na téma výměny vzduchu nuceným větráním v zimním období s ohledem na objektivně nevyhovující RH.

Otázka zní, jak jste se dopočítal k započitatelné vlhkosti 5,2 kg/24h.

Jak u rovnotlakého větrání, tak u cirkulačního vytápění s nárazovým větráním nelze uvažovat produkci vlhkosti koupelen a kuchyně, správně?

Přišlo by mi velmi zajímavé udělat studii pro prostory, kde uživatele nízká vlhkost bude trápit nejvíce - ložnici, kde nelze počítat ani s rostlinami, pouze s lidmi, a kde uživatel stráví 8 hodin, čili problémy v důsledku nízkých vlhkostí mají velkou pravděpodobnost výskytu.

Jak vybalancovat přívod hygienického množství vzduchu a RH nad 30% pro 2 osoby v ložnici? Ideálně ověřit i experimentem.

Nebo snad máte hodnoty měření od Atrea, jak se pohybuje RH během noci, kdy se větrá na naprosté minimum, čili 1200ppm? A jak v ostatních místnostech např. obývací pokoj.

Celé téma považuji za zásadní z hlediska návrhu mikroklimatu (normy, reálná měření) versus energetické požadavky pro pasivní/nulový dům.

Děkuji za odpověď.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama