Klimatizace v RD jen do patra a nebo i přízemí

Reklama
Martin Švojgr @martin.svojgr před 7 roky09.07.2017 09:52:00
Klimatizace v RD jen do patra a nebo i přízemí

Zdravím,

rád bych poprosil o radu/zkušenosti s umístěním klimatizačních jednotek do RD.
Prakticky stojím před rozhodnutím, zda pořídit multisplit (3+1) do tří místností v patře (dva dětské pokoje a ložnice) a nebo poříádit ještě větší venkovní jednotku a rozšířit klimatizaci i o jednu vnitřní jednotku v přízemí (4+1).
Aktuálně to mám tak, že přízemí se nám přes noc daří celkem úspěšně vyvětrat a přes den je tam celkem příjemně i přes vedra, dokud nenecháme déle otevřené francouzské okno na zahradu. V patře je to horší, i když máme poměrně slušně zatepleno (40-50cm) tak na půdě je i v noci takové vedro, že přes izolaci sálá tak, že se nám nedaří rozumně větrat okny když venku nefouká a teplota v noci neleze moc pod 20 stupňů.
Tedy k dotazu. Dá se předpokládat, že klimatizační jednotky v patře vychladí i spodek? Tedy že chladnější vzduch z patra půjde dolů a teplejší ze spoda nahoru, kde ho ochladím? Nebo to takto nefunguje a bez jednotky v přízemí se neobejdu?

Ptám se i pro to, že umístění jednotky v přízemí je u mne trošku komplikovanější na vedení rozvodů + jednotku bych neměl přímo v obýváku, protože se mi prostě designově žádná z variant nelíbí ;-)

Díky moc za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.