Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Článek "Vytápění podlahovým systémem Ecofloor: Sledovaný..."

Autor: Zdeněk Dvořák
Datum: 10.03.2004 09:40

Ke zmíněnému článku není diskuze. Srovnání vytápěcích systémů s radiátory a přímotopy v podlaze mi nějak nesedí. Proč zde není srovnání podobných systémů, tedy teplovodního podlahového systému a Ecofloor?
U systému otopnými tělesy jsou rozepsány položky i montáž, u elektrické podlahovky ne. Podivné srovnání. Srovnávají se jablka a hrušky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
metball iGIN17.02.2019 17:26
petr kocina11.03.2004 11:30
Miroslav Petr11.03.2004 10:11
petr kocina10.03.2004 13:44
Ing. A. Žeravík10.03.2004 13:37
petr kocina10.03.2004 12:20

Datum: 17.02.2019 17:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
Ave,
patnáct let je v Pr...i :-)

"... Jako elektrický přímotop bych bral tak ještě vyhřívané papuče pro babičku k televizi. Dráty v podlaze mohou být únosné i u moderních nízkoenergetických domů, ale ty jsou dnes stále ještě spíš na papíře, většina lidí v nich nebydlí ..."

ale kldo to měl v hlavě srovnané tenkrát,
stále má náskok před SebeVyCh...jším Prognostikem ...

SFO

PS:
Dodal bych - Voda má nejen nejlepší poměr přenosových vlastností tepelné energie ...

PPS:
... teda, pokud nejste PIKULÁŘ...

PPPS:
a neplete si ŽLUTÝ odporový drát, RUDOU ElEn ... a čistou H2O!

iGoNY

Douška?
Zrovna jsem koukal, jak jsou pěkně zasněžené ALPY (ne ty litrovky, mentolové :-)...),

a tiše dumal nad tím,
jak si Rakušáci kdys
"Přímou Demokracií" zrušili skorem
dostavěnou ATOMOVKU ...
a teď jim
V Y S Y CH A J _ L E D O V C E .

Tož sa majte, jak scete ...
a Bacha na ŠALINU ...
... v Čase a Prostoru!
To už raděj BreakSiteDown...

Autor: Miroslav Petr
Datum: 11.03.2004 10:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Máte pravdu srovnal jsem hrušky s jabkama. Udělal jsem to proto, že teplovodní vytápění s otopnými tělesy je nejrozšířenější a nejběžněji používané. Ale rád zde vyčíslím pořizovací náklady na teplovodní podlahové vytápění :

Trubka Rautherm S20 (6m/m2)+příchytky (12ks/m2)- 360 Kč/m2
Skříň pro rozdělovač 3 vývody (pod omítku)- 2.689 Kč
Rozdělovač 3 vývody - 3.750 Kč
Mísící sada HKV - 10.430 Kč
Připojovací šroubení 20x2 – 6ks - 516 Kč
Fixační oblouk – 6ks - 174 Kč

Materiálové náklady na 1 místnost o ploše 60m2 vytápěnou třemi topnými meandry s jedním rozdělovačem činí 39.159 Kč

Do našeho sledovaného objektu o vytápěné ploše 270m2 se takovýchto vzorových místností vejde 4,5. Připočteme zdroj tepla (35.000 Kč) a rozvody od kotle k rozdělovačům podlahového vytápění (5.000 Kč). Materiálové náklady na celý objekt činí tedy cca 215.000 Kč. Neuvádím náklady na montáž, přestože rozvinutí elektrických topných rohoží po podlaze je s pokládkou teplovodní podlahovky co do časové a montážní náročnosti nesrovnatelné.

Jen tak mimochodem, stejnou vzorovou místnost 60m2 jsme schopni provést z kabelů ECOFLOOR P1P za těchto materiálových nákladů :
6x topný okruh P1P 151070 - 6.312 Kč
15x fixační pásky Grufast 10m - 2.250 Kč
2x instalační krabice - 12 Kč
1x digitální termostat EURO 103 - 585 Kč
přívodní kabel od rozvaděče - 150 Kč
1x jistič 10A - 100 Kč

CELKEM - 9.409 Kč

Autor: petr kocina
Datum: 11.03.2004 11:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
ježíšmarjá kam vy na ty ceny chodite je mi zahadou a to myslim obrazne pro vsechny (firmy vam holt pekne vymyvaji mozek stejne jako u reklam).
ja jsem si nechal udelat rozdelovac na 6 vyvodu za 350kc a je to precizni prace.

trubky z PEX jsem sehnal na netu cca 20kc/m a naklady na plochu cca 140m2 jsem si spocital okolo 20 000kc.

zdroj tepla komentovat nebudu,ty jsou i pro me rozdilne,ale verim,ze se do 30-50 000 vejdu.

jinak 215 000kc za 270m2 je celkem dobra cena.svedu to ovsem podstatne levneji cca 100 000kc se vsim vsudy.
alespon maji firmy konecne snahu jit s cenami dolu a to se ceni.holt konkurence - ve me ji nespatrujte,jen si to udelam sam.

Datum: 10.03.2004 12:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
je to proto,ze pokud by se toto srovnani a moznosti udelaly spoustu lidi by mohlo prijit na to,ze se rozhodnou pro teplovodni topeni a to by si zadny vyrobce topnych kabelu nepral.
proto radeji budou srovnavat hrusky s jabkama.
da se to prirovnat - odbornik .....

Autor: Ing. A. Žeravík
Datum: 10.03.2004 13:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Srovnávat se má srovnatelné, ale jde o reklamní článek. Skladba podlahy je u teplovodního systému podobná. Je fakt, že zacvaknout konce topných drátů do svorkovnic je jednodušší než zapojení hadic, ale jakmile si někdo zadrátuje podlahu, zbaví se možnosti využití jiné, například alternativní energie v budoucnu. Je to stále dokola, komu není rady, v apatyce nekoupí. Jako elektrický přímotop bych bral tak ještě vyhřívané papuče pro babičku k televizi. Dráty v podlaze mohou být únosné i u moderních nízkoenergetických domů, ale ty jsou dnes stále ještě spíš na papíře, většina lidí v nich nebydlí a ještě hodně dlouho nebude. Elektrický přímotop považuji za nejhorší způsob využití elektrické energie.

Datum: 10.03.2004 13:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Je to stále dokola, komu není rady, v apatyce nekoupí - nektere hlášky opravdu nemaji chybu :-))))))
bohuzel je to pravda !!!
Elektrický přímotop považuji za nejhorší způsob využití elektrické energie - to ja taky,jeste by se dalo diskutovat o akumulacni energii.
reklamy jsou vseobecne nejhorsi veci jak si zajistit kloudne a nestranne informace.vetsina lidi bohuzel na reklamu da a pak se nestaci divit !!!

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.