Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Aka podlahova krytina na podlahovku?

Autor: Stevo
Datum: 22.12.2005 00:42

Chcem si dat podlahovku do domu no chcel som si dat korkovu podlahu a drevene parkety co ako zistujem sa neodporuca zase neinklinujem ku dlazbe ake mam este ine moznosti? Viete nieco blizsie poradit?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda30.01.2019 11:40
Martin Drong30.01.2019 09:51
Ludo20.01.2006 13:58
petr kocina12.01.2006 11:40
Martin B.12.01.2006 02:15
Jan Plhák26.12.2005 17:20

Datum: 20.01.2006 13:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Prečo nie drevo. Určite sa dá. je však potrebné zohľadnit to v projekte podlahovky a správne ju nadimenzovať, použiť zodpovedajúce dreviny /dub, exotika/ a príslušné hrúbky /max. 15 mm/, kvalitne položiť, namiesto mirelonu uhlíkový papier, resp. lepiť. Je tam dlhší nábeh, vačšia zotrvačnosť. Ale stojí to za to, mám to doma. Mnohí dodávatelia parkiet majú aj parkety označené ako vhodné na podlahovku, pozri aj čo na to DEVI na svojich strábkach.

Autor: Martin Drong
Datum: 30.01.2019 09:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127569
reakce na ...
Mám takový dotaz, co je to vlastně ten uhlíkový papír a hlavně, kde ho koupím:D

Googluju a jediné co najdu je, že asi existuje a že je vhodné ho použít pod laminátovou podlahu...

Autor: Mirek Svejda
Datum: 30.01.2019 11:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
V případě podlahového topení je nutno minimalizovat tepelný odpor jak podložky tak pochozí vrstvy. Nízký odpor mají podložky pod vinilové podlahy např. Multiprotec LVT Click 1,6mm. Pokud nechcete dlažbu, tak další velice vhodnou krytinou je vinil. Nezapomeňte na to, že teplo se rozdělí na část co jde do podloží a část co jde do místnosti. Ten poměr je daný poměrem tepelných odporů pod PT a nad ním. Pokud máte bídnou izolaci pod PT, tak si výrazně zvýšíte ztráty.

Autor: Martin B.
Datum: 12.01.2006 02:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
My dáváme přírodní linoleum - obchodní název Marmoleum. Také nejsme příznivci dlažby. Podlahu jsme dělali z anhydritu, takže ji máme bez dilatačních spár(přízemní dům 150 m2 v jednom kuse)

Autor: Jan Plhák
Datum: 26.12.2005 17:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Máme na podlahovce laminátovou podlahu a zatím bez problémů. Pouze pod ni jsem dával místo mirelonu speciální papír od PARADORU (z ceny 100,- Kč/m2 bez daně se mi točí hlava ještě teď), je to taková povoskovaná vlnitá lepenka. Dělal jsem si to radši sám a oproti ostatním, kterým to dělaly firmy (a chodí se ke mně podívat, že jde laminátová podlaha i bez spár), je to celkem rozdíl.

Autor: petr kocina
Datum: 12.01.2006 11:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
laminatku jsme si pokladali taky sami z 90% a je to lepe polozeny nez od firem.zbytek 10% delala firma a musi to predelat.
pouzilic jsme ale mirelon,oni sice taky,ale cely se to koliba a je to jeste blbe narezany u okrajich :-(((
pak si nechte udelat neco od firem,musel bych bejt blazen !!!

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.