Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

DAKON DUA 24CK

Autor: Radim Kříha
Datum: 13.01.2008 18:02

Dobrý den.Mám problem s ohřevem teplé vody DAKON DUA 24CK.Když zapnu teplou vodu vyteká poměrně dost malým tlakem oproti vodě studené.Topeni termostat v pokoji má natopíno ale i přes to když nechám téct teplou vodu a šahnu přitom na vstup a vystup ohřevu vody do topení u kotle jsou trubky docela horké oproti trubkám na topení TUV.Domnívám se tedy že je špatný třicestný ventil a špatně přepíná a tudíž topí do topení i vytapí TUV.Je to možné? a dále bych se chtěl zeptat zda je i ten malý prutok možný tím že by byl špatný ten třícest.ventil? Voda do vany teče tepla pak studená a tak se to pořád střídá.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 330   starší >>
Datum: 09.05.2019 16:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130267
reakce na ...
Dobrý den, rád bych se zeptal na problém s DUA 24CK - před několika dny začal mít kotel problémy se sepnutím na ohřev TUV. Když roztočím kohoutek teplé vody, průtok se nesníží, kotel nesepne (a nezapálí) a pochopitelně teče pouze studená. Někdy problém nenastane, někdy ano, žádnou souvislost jsem nevysledoval (letní / zimní provoz), s topením do okruhu kotel problém nemá, spíná standardně podle termostatu. Občas pomůže vodu na několikrát prudce pustit a zase hned zastavit, pak kotel většinou chytne... Může to mít nějakou souvislost s tím, že nám před domem přepojovali vodovodní řad? Perlátory na všech bateriích byly plné kousků rzi... Je problém kotel (předpokládám sítko na přívodu studené vody) vyčistit sám? Díky a hezký den.

Autor: Pavel Pavlo
Datum: 09.05.2019 17:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100426
reakce na ...
Máte prasklou membránu pro TUV.
Díky tomu nemá sílu sepnout mikrospínač a zároveň se vám míchá studená voda do teplé , čímž se vám nesnižuje průtok při studeném kotli.
Musíte si sehnat membránu a dva Ó kroužky , které jsou pod víčkem vodní armatury.Jinak to ani nerozebírejte, protože už by to netěsnilo.

Autor: Michal Šebesta
Datum: 10.05.2019 10:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130267
reakce na ...
Díky za rychlou odpověď. Náhradní díly bych sice asi dokázal vyndat z druhého kotle (mám odložený po tchánovi), ale předpokládám, že v tomhle případě bude lepší použít nové, takže si raději pozvu odborníka. Aspoň nám kotel rovnou vyčistí, mám takovou předtuchu, že když byly kousky rzi v bateriích, v kotli se taky něco najde...

Autor: Roman Karas
Datum: 07.06.2019 09:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130395
reakce na ...
Dobrý den, mám damon dua24/DT. Po vypnutí kotle termostatem po nějaké
Době začne vrnět relé. Po jeho výměně problém trvá. Deska honeywell.
Díky za radu.

Datum: 07.06.2019 10:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zavolejte mi na 606 806 527

Autor: Radek Vošahlík
Datum: 09.12.2018 19:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129182
reakce na ...
Dobrý den, prosím o radu.
Mám kotel Dakon Dua 24 CT, a problém s ohřevem TUV.
V červenci přestal kotel hřát TUV na plný výkon, minulý týden jsem díky tomuto fóru objevil nefunkční termostat TUV, který byl "zarostlý" a nefungoval.
Po vyčištění se termostat již otevírá, ale ohřev TUV probíhá v cyklech.
Nejdřív se nahřeje TUV, termostat sepne a TUV začne téct z kohoutku naplno.
Po cca 10s dojde k omezení výtoku TUV, ale teplá voda stále vytéká.
Po omezení výtoku TUV je z kotle slyšet narůstající šum (syčení), kotel je zapálen a stále běží, po cca 5s něco sepne, syčení ustane a TUV začne opět vytékat naplno.
Řešení jsem ve vláknu nenalezl, pomůže mi někdo? Díky.

Datum: 09.12.2018 20:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Termostat TUV v podstatě nijak nezarůstá.V zásadě se u všech případů poškodí patronka (praskne) je to na ní téměř vždy viditelné .Takže nemá cenu nějak exparimentovat a patronku-termostatu vyměňte.
To co vy popisujete je pravděpodobně důsledek toho,že termostat sice v první fázi otevře,ale potom dojde k rozevření prasklinky a termostat již nemá sílu podržet poměrně silnou pružinu,která přitlačuje clonu průtoku a tudíž dojde k opětovnému snížení průtoku a přehřívání ve výměníku (syčeni).
Takže doporučuji vyměnit patronku a potom ještě vysledovat jestli není zarostlý výměník....cyklování kotle při ohřevu TUV.

Autor: Radek Vošahlík
Datum: 09.12.2018 20:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129182
reakce na ...
díky za rychlou odpověď.
patrona termostatu byla skutečně zarostlá :D
tyčka, která se vysunuje z patrony, byla zarostlá do matice, musel jsem jí opatrně odškrábat a uvolnit z té díry, co je v matici.
Patrona byla obalena vodním kamenem a vůbec jsem jí z otvoru nemohl vyjmout :D ale po použití síly se zadařilo.
Vnitřek tělesa, kde je patrona uložena, byl taky zadělán kamenem, a nečistota byla i v pružině, kterou patrona stlačuje.
Všechno jsem opatrně vyčistil a složil zpět.
Nový termostat mám už objednaný,takže pokud to bude jenom tím termostatem, ušetřil jsem 40.000,- za instalaci nového kotle, který mi topenáři slibují už od léta :D :D :D

Datum: 09.12.2018 20:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak samozřejmě vždy záleží na kvalitě vody a samotném stáří dílů nebo kotle.To co jste popisoval při demontáži je naprosto standartní.Já se s tím setkávám denně,takže se už nad tím nepozastavuji.

Autor: Jarda Ro
Datum: 12.12.2018 21:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129181
reakce na ...
Dobrý den. Kotel už mám 18 let a za tu dobu se jen měnila termohlavice 3cv, ale teď už si říká o větší údržbu. Začalo to vrčením relátka, vyřešila to výměna tří mrtvých kondenzátorů. Při zkoušení jsem zjistil, že TUV neteče příliš teplá. Vyměnil jsem membránu, prasklá sice nebyla, ale o výměnu už si říkala. Při puštění TUV bylo z výměníku slyšet, že napařuje. Provedl jsem výplach, ale napařuje dál. 3cv funguje jak má, i termostat TUV, ale neběží čerpadlo, což si myslím, že by mělo, aby voda v kotli cirkulovala a lépe ohřívala výměník s TUV. Je moje úvaha správná? Děkuji za odpověď.

Autor: Karel Janásek
Datum: 12.12.2018 22:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105404
reakce na ...
má.

Datum: 12.12.2018 22:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Není s bojlerem, je tam jedno čerpadlo.

Datum: 13.12.2018 06:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Musíte zjistit,jestli vám jde napětí přímo do čerpadla.
Může být pouze zaseklé (protočit rotor),nebo špatný kontakt na konektoru(novější byla na konektor).
Podívejte se jestli vám spíná relé pro čerpadlo.
Jak jste provedl výplach?

Datum: 13.12.2018 16:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Výměník je čistý. Při topení běží čerpadlo tak jak má, jen při puštění TUV ne. když relé sepnu ručně, je to v pohodě, takže chyba bude někde na desce, asi.

Datum: 13.12.2018 17:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A pokud dáte kotel na letní provoz a pustíte vodu zapálí?

Datum: 13.12.2018 20:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kotel zapálí, ale čerpadlo neběží.

Datum: 13.12.2018 20:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jakou máte elektroniku?Honeywell,nebo Procond?

Datum: 13.12.2018 20:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Honeywel

Datum: 13.12.2018 20:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pak jste musel při opravě el.udelat chybu.Pravdepodobne jste něco špatně proletoval,nebo podobně.
To je holt úděl kutilů.

Datum: 13.12.2018 20:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kondenzátory jsem měnil tři, byly mrtvý, jejich polaritu jsem taky dal správně a i kapacita je 47. Jen jsem potom nezkontroloval, jestli nepovolil nějaký jiný spoj při manipulaci. Ještě ji zkontroluji, jen jsem myslel, jestli se už takový problém neobjevil, abych měl jednoduší hledání. díky za odpověď.

Datum: 13.12.2018 20:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Přepnutí mezi topením a TUV zajišťuje mikrospinac na tuv.
Byla by tu ještě možnost ,že máte vadné čidlo na tuv a pak ...Honeywellka dokaže krásně ,,švindlovat,,...např.kotel sice zapálí,ale neřídí teplotu.Muže být i špatně nasazený konektor na čidle a pod.

Datum: 13.12.2018 20:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky, zkusím to proměřit.

Datum: 13.12.2018 20:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Karle,jak to vidíš?

Autor: Karel Janásek
Datum: 14.12.2018 08:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105404
reakce na ...
Pavle,pokud se to neodzkouší na stole,je těžko radit kde kopat.
Mohou to dělat i diody v obvodu spínače TUV.Ohmetrem se chovají jako správné.

Datum: 14.12.2018 09:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Víš jak...dělal si to on sám,takže musí vědět jak a kde do toho rochal.

Autor: Richard Sedláček
Datum: 15.03.2019 23:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121279
reakce na ...
Pane Pavlo, na kotli Dakon Dua CK24 jsem řešil problém s teplotou TUV, servis mi bohužel moc nepomohl, nakonec jsem musel vyměnit mikrospínač TUV (kotel začal topit na plný výkon nonstop), těsnící manžetu i membránu, těsnění, vyčistit zanesené sítko v armatuře TUV. Zvýšil se průtok i teplota TUV, ale mám obavu, že by po 15 letech potřeboval výměnu i termočlen TUV. Ten sice mám nový, ale nejde uvolnit šestihran vlevo dole na armatuře TUV. Bude nutno celou armaturu TUV z kotle vyjmout nebo byste mi poradil, jak by se ta mosazná záslepka s šestihranem dala uvolnit? Obávám se použít sílu, abych armaturu nepoškodil, prostředky typu WD zatím nepomohly. Děkuji.

Datum: 16.03.2019 06:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím.
Termočlen je zbytečné měnit,pokud se při studeném kotli snižuje průtok TUV a při zahřátí se navýší.
Pokud by byla patronka vadná,tak vám voda poteče pouze tím omezeným malým průtokem stále,jako při studeném kotli.

WD vám nepomůže,jelikož pod zátkou je O kroužek jako těsnění,takže se přes něj nic do závitu nedostane.

Jelikož je šestihran úzký,povolení se provádí "OČKOVÝM, nebo PRSTÝNKOVÝM" klíčem.
Nic jiného nedoporučuji (ani GOLU),protože pouze zničíte šestihran!
Prstýnek 20mm nasadíte na šestihran tak aby směřoval vlevo od kotle a tlačíte na něj vůči zdi.
Nemusíte se ničeho bát,jelikož tímto způsobem nic nebudete deformovat.
Při zpětné montáži si závit pomázněte nějakou vazelínou a dotáhněte matici pouze zlehka (O kroužek to spolehlivě dotěsní).

Autor: Richard Sedláček
Datum: 16.03.2019 07:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121279
reakce na ...
Dobrý den, tak to jste mne potěšil, měl jsem sice pochyby o stáří patronky, ale zjevné závady v ohřevu TUV ani průtoku zatím nyní nejsou. Je to tak jak píšete - po zahřátí kotle se průtok zvýší. Raděj jsem se zeptal - a děkuji za odpověď a cennou radu (časem se bude jistě hodit). Napadlo mne to , když jsem viděl stav membrány TUV, sítka a krátce předtím i termočlenu (3CV) ÚT, který byl "v půlce" zarostlý, přičemž servis neshledal žádnou závadu a jako prevence mi byla doporučena výměna kotle. Kdybych neobjevil zdejší diskuzi a zejména Vaše příspěvky, asi by to tak dopadlo. Ještě jednou díky.

Autor: Jan Samuel
Datum: 13.01.2018 18:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126945
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobrý večer,
mám tu menší problém.
Koupili jsme si s přítelkyní rodinný dům který je vytápěný plynovým kotlem Dakon Unical DUA 24 CK.
A když jsem zapnul topení a regulaci teploty vody jsem dál na půlku tak jsme měli vlažný kotel a když jsem tam přidal víc stupňů (viz foto) tak už byly topení teplé ale na tom kotlu mi neukazuje teploty vody.

Tak teda mi vrtá hlavu to zda to má být takhle nastaveno, protože jsem myslel že by ta regule měla být uprostřed a mělo to topit a né aby byly trupky vlažný a radiator studený.
A servisní technik tam byl a udělal měření.

Děkuji za odpověď

Datum: 13.01.2018 20:47 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím.Kazdopadne máte vadný teploměr.Jinak bude také vadný 3cv ventil,jelikož na cca polovinu nastavené stupnice byste měl mít radiátory na cca 60 stupňů.Ale jelikož vam nefuguje tep.,tak nevidite,ze kotel je nahřátý,ale nepouští topnou vodu do systemu.Samozrejmě může jít ještě i o jinou závadu .To musí na místě zjistit technik.Ovsem dle vašeho popisu asi to co jsem popsal.

zobrazuji 1 - 30 z 330   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.