Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

tepelne čerpadlo NORDline

Autor: jiří tylec
Datum: 23.01.2008 20:41

Jake mate zkušenosti s tepelnym čerpadlem NORDline standart? Cena je velice zajimava nejlevnějši tč se da pořidit za 35000kč.Děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 1393   starší >>
Datum: 11.03.2019 09:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102542
reakce na ...
Podívejte se na http://www.ekovy.cz/ctirj/index.html?urljednotka=demo5 a udělejte si názor sám.......

Autor: Milan Švaříček
Datum: 11.03.2019 09:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112466
reakce na ...
Myslíte ze ta 9kw je slabá? Spotřeba je rozmezí 7-8kw a myslím ze by mohla stačit.

Autor: Martin Záruba
Datum: 11.03.2019 09:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud je tepelná ztráta tak jak tvrdíte, tak stačí. I kdyby byl bod bivalence třeba jen -2stC, je lepší čerpadlo poddimenzovat než předimenzovat. Dnů, kdy je opravdu zima je pár. Ty musí zvládnout elektrokotel. Ale po zbytek roku by příliš velké čerpadlo šlo rychle do vysoké teploty a klesal by mu COP. V konečném důsledku ušetříte míň než s tím menším a silnějším elektrokotlem. O pořizovací ceně nemluvě.

Autor: Instalaterství Žalud
Datum: 11.03.2019 10:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120140
reakce na ...
WWBC 9,5 bude stíhat do teploty kolem 0°C méně rozhodně nebude stíhat plnohodnotný ohřev TUV. TZ domu máte počítané na jakou vnitřní teplotu? Potřebný výkon tepelného čerpadla 20h nízkého tarifu -2h ohřev TUV jste na 18h co musí TČ vytopit . Při teplotě kolem 0°C budou TZ kolem 5,5kWh* 24 potřeba tepla na vytápění 132kW /18 potřebný výkon 7,3 kWh tudíž elektrokotel pojede dost často a instalace 9,5 se nevyplatí, ještě k přihlédnutí lokality Vysočina. Přes vhodnou taktovací nádrž i s ohřevem TUV není potřeba se bát silnější verze.

Autor: Dusan Zatkovsky
Datum: 11.03.2019 10:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114437
reakce na ...
Pri dnesnych rozdieloch cien NT/VT nema zmysel TC vo VT odstavovat. A hned mate 4h k dobru.

Autor: Enriqe Mentarocci
Datum: 11.03.2019 11:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109760
reakce na ...
Instalaterství Žalud - Suhlasim, ja mam straty cca 6 kW a kupil som 13 kW Nordline.
Je tomu uz asi 6 rokov.

Spokojnost, TC mi potiahne cely dom aj ked je vonku -14'C. (oprava: aj do -17 ak dobre pamatam tuto zimu)
Vodu vyhrievam vtedy asi len na 33'C ale do podlahy v pohode staci.
A to mam vonkajsiu jednotku asi 6m od kotolne s vymennikom.

Mesacne naklady na kurenie, varenie (indukcia), svietenie, spotrebice = 65 EUR
Dom 125 m2 bungalov. Stred Slovenska (aj horizontalne aj vertikalne).

Vonkajsia jednotka je pod oknom, takze mi to aspon furt nehuci.

Datum: 09.03.2019 21:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pánové mám také nabídku na takové čerpadlo, bohužel se mi nyní nedaří zkontaktovat instalatéra který mi jej nabízel, ale chtěl bych se zeptat, když bych pro dům se ztrátou 8kw volil tepelné čerpadlo nordline 13kw, jak bych na tom byl s porovnáním například elektrokotle za pořizovací cenu cca 25tísíc korun? Když by celý otopný ystém zůstal shodný, a bylo by napojeno TČ nebo elektrokotel, jak nejlépe spočítám reálnou finanční rozdílnost těchto dvou zdrojů vytápění?
Tepelná ztráta 8kw, ohřev tuv pro 5 osob, lokalita domu Vysočina. Předpokládám, že vstupní investice bude rozdílná cca 90tísíc je to tak dle vašeho odhadu? A když započítám nějaký servis atd vyplatí se to tepelko? Dokážete někdo napsat nějaký výpočet? Děkuji

Autor: Jozef Homola
Datum: 09.03.2019 22:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Proč tak výkonné TČ, když zásady správné dimenze výkonu vůči TZ jsou doporučovné jiné a ve světě to skutečně tak chodí.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 09.03.2019 22:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Vyzkoušejte kalkulačku pro odhad nákladů
https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-teplou-vodu-a-elektrickou-energii-tzb-info

Datum: 09.03.2019 22:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dekuji kalkulátor super, ale nedá se tam dat cena vstupní investice. Každopádně rozdíl asi bude ve spotřebě značný, horší však co údržba, revize a opravy tč

Datum: 09.03.2019 23:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vstupní investice se zadává tím symbolem kalkulačky. Jsou tam položky na topnou soustavu zdroj tepla i revize včetně předpokládaných životností

Autor: Instalaterství Žalud
Datum: 10.03.2019 09:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120140
reakce na ...
V případě WWBC 13,5 na tyto ztráty pojedete v monovalentním režimu, z osobní zkušennosti jsou tyto TČ skoro bezporuchová a u WWBC 9,5 jsem řešil, jen pár rozběhových kondenzátorů. Na tyto ztráty bych dal raději invertor Nordline N8A. Rozdíl v nákladech na pořízení elektrokotel + ohřev TUV- TČ- 100t. Nebo cestou postupného rozvoje AKU 500l LMT s topnou spirálou a k tomuto později připojit TČ. Rozdíl návratnosti TČ je cca 6let. Platba TUV + topení elktrokotel cca 32t u TČ 16t.

Autor: Karel Pípa
Datum: 25.03.2019 19:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115938
reakce na ...
když zmiňujete pár kondenzátorů - těch použitých v čerpadle je plná ebay, amazon a podobných obchodů, ale v našem českém rybníčku jsou k nenalezení. Jaké používáte?

Autor: Enriqe Mentarocci
Datum: 09.05.2019 19:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109760
reakce na ...
Veru, skoro bezporuchove.
Prave dnes mi po cca 7 rokoch vyhlasilo moje 13.5 kW TC Nordline chybu EE8 (chyba komunikacie).

Ked som to cele vypol a zapol, ostal LCD displej svietit nakomplet cely - vsetky segmenty a to je vsetko. Ani obraz, ani zvuk.
Stretli ste sa uz s tym? Dik.

Autor: Petr Donald
Datum: 09.05.2019 21:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113628
reakce na ...
zběžně jsem našel toto https://docplayer.cz/47364265-Tepelne-cerpadlo-vzduch-voda.html

Jestli není porušen kabel mezi ovládačem a TČ....

Autor: Pavel Ondera
Datum: 09.03.2019 19:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126693
reakce na ...
Měl bych dotaz na pana Martina Zárubu. Byl mi dopojen krb k regulaci Rj2d a nějak si nejsem jistý, zda to funguje jak má. Nejprve se pustí natápění bojleru a po natopení se pustí teplá voda i do podlahovky. Příjde mi ale divné, že se nepustí druhé objehové čerpadlo C_TC. Běží jenom to u krbu C_KRB. Navíc průtoky na podlahovce jsou minimální. Čekal bych spuštění druhého čerpadla C_TC, které pokud stojí blokuje průtok do podlahovky.
Zapojení už jsem posílal, odkaz zde: https://forum.tzb-info.cz/docu/diskuze/1062/106288/1309001.png

Datum: 09.03.2019 19:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud je to v režimu ohřevu TUV, to znamená že TV2 je přepnut na spodní vývod bojleru, pak opravdu běží jen oběhovka krbu. Je to logické, protože tak se i malým množstvím tepla z krbu rychle nahřeje alespoň pár litrů vody a hned Vám teče teplá.
Pokud ale je to v režimu topení, MUSÍ běžet i oběhovka TC. Pokud neběží, je něco blbě zapojené. Zkontrolujte, zda oběhovka TC dostává proud ze svorky CFILTR

Datum: 10.03.2019 18:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak už jsem na to přišel. Pan Keller mi zapojil oběhové čerpadlo přímo na tepelné čerpadlo, tzn. oběhové čerpadlo je teď ovládáno tepelným čerpadlem. Pokud se pustí TČ tak je na svorce CFILTR napětí, ale nic není připojeno. Díky za nakopnutí.

Datum: 10.03.2019 18:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to jsem rád, že se na to podařilo přijít. Ach jo. Pokud holt se nečte příručka, vznikne zbytečný problém...

Datum: 28.03.2019 20:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Nějak jsem nepochopil chování regulace, když je bojler i podlahovka natopená a krb stále hoří. Dojde k tomu, že se vypne oběhové čerpadlo pro TC a TV2 je v poloze, že voda jde do topení. To znamená, že začne stoupat teplota na vstupu do podlahovky až na 45 stupňů (na obrázku žluý nebo červený okruh). Čekal bych po natopení na požadované teploty natápění bojleru a pak topení do podlahy. Dojde ale k tomu, že čerpadlo krbu přetlačuje oběhové čerpadlo TC a tlačí nahřátou vodu z krbu do podlahovky.

Datum: 29.03.2019 06:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To je divné. Oběhovka TČ se sice má vypnout, ale mělo by to jít zeleným okruhem, tedy spodkem bojleru. Nemáte vadný ventil TV2, který se zasekává? Je na výstupu TV2 napětí?

Datum: 29.03.2019 19:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak další poznatek. Pokud snížím teplotu korekcí (o 8 stupňů), dojde k přepnutí spodního ventilů a začné se nahřívat celý bojler. Není 8 stupňů poněkud moc? Jde tato hodnota nějak optimalizovat?

Datum: 29.03.2019 20:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Musíte si uvědomit, že pro systém není podstatná odchylka teploty, ale odchylka požadovaného a dodaného množství tepla. Zdá se to složité, ale funguje to v podstatě takto: Máte dodat určité množství tepla, ale nemůžete, protože se provádí ohřev TUV, který má vyšší prioritu. Pak dojde k přepnutí na topení, ale v době, kdy teplota z topení se shoduje s požadovanou, má systém ještě deficit z doby, kdy nesměl topit. Proto pokračuje v topení, aby deficit uhradil. No a pokud je nyní teplota jen o trošku vyšší, než požadovaná dojde k úhradě deficitu za dlouho a naopak. Ještě má systém řízené "zapomínání", takže čím je deficit starší, tím menší má význam pro potřebu jej uhradit.

Autor: Zdeněk Synáč
Datum: 18.02.2019 11:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129737
reakce na ...
Zdravím je tady někdo kdo má toto TĆ do normálních radiátoru? Tedy ne do podlahovky...Děkuji za reakce...

Autor: Lada Poly
Datum: 18.02.2019 13:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124360
reakce na ...
Dobrý den, ušetřím Vám hodně času, peněz a zklamání - sice neznám mnoho důležitých informací, abych mohl "radit na dálku", ale po zkušenostech s podlahovým vytápěním, které mám a s chováním tohoto čerpadla za různých teplot, Vám toto čerpadlo zapojit přímo do radiátorů nedoporučuji (leda že by se jednalo o nízkoteplotní radiátory (tzn. nižší tepelný spád), a nebo kdybyste vytápěl dům s hodně malými tepelnými ztrátami. Např. do obyčejných plechových radiátorů by snad šlo vysokoteplotní tepelné čerpadlo, ale to je cenově úplně někde jinde ... .

Autor: Zdeněk Synáč
Datum: 18.02.2019 13:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129737
reakce na ...
Mate vlastni zkušenost?...mam TZ cca 14kw...ja chci menit v letosnim roce kotel.Dotace nedostanu. Takze resim vse za plnou cenu, tepelne cerpadlo Mitsubishi,Fujitsu jsou bez dotace cena cca 250-300 tis.kc komplet coz je nesmysl...proto zvazuji tuto alternativu Nordline ale mam strach je do klasickych radiátoru nebudu stihat a pri nizsich teplotach pujde na elektriku dohrev...

Datum: 18.02.2019 14:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vyzkoušejte poptat monoblok LG Therma. Cenově to není zásadní rozdíl, ale je to komplet TČ, kde nemusíte dokupovat další regulace. Navíc používá nové chladivo R32, které zřejmě bude povinné. Samozřejmě by bylo vhodné dimenzovat radiátory na nízkoteplotní systém. To záleží na tom, jaký jste zatím měl kotel.

Autor: Petr Donald
Datum: 18.02.2019 14:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113628
reakce na ...
Jen mě tak napadá, co když by byla možnost zvětšit plochu radiátorů? Pokud by byla směnná plocha dvojnásobná, pak by mohla být otopná voda o polovinu nižší,ne? Doma máme v koupelně žebřík napojený na otopnou soustavu. Když se topí, hřeje i žebř. A když se topí zrovna teplotou kolem 30°C, tak i z metru je cítit v pysku, že to něco hřeje.

Autor: Lada Poly
Datum: 18.02.2019 15:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124360
reakce na ...
Přesně tak to mám v koupelně i já - s tím Vaším popisem i s tím "cítěním na pysku" souhlasím :)

Autor: Petr Stoll
Datum: 18.02.2019 19:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100221
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobrý den,

tuto problematiku máte popsanou zde:

Graf je vypracován pro otopná tělesa s přepočítacím exponentem 1,33 , který průměrně odpovídá téměř všem tělesům (např. KORADO, i článkovým radiátorům) s přirozenou konvekcí a použití grafu je tak jednoduché, že váš úsudek snad jen potvrdíme.

PŘÍKLAD 1: Původní otopná soustava 90/70°C, velikost původního radiátoru 10 článků v místnosti s teplotou 20°C.
Soustava s tepelným čerpadlem 55/45°C, součinitel KZT z grafu = 2,51. Nová velikost tělesa = 10*2,51 = 25 článků.

PŘÍKLAD 2: Původní otopná soustava 75/65°C, otopná plocha jakéhokoliv druhu otopného tělesa F = 3 m2 v místnosti s teplotou 10°C. Soustava s tepelným čerpadlem 55/45°C, souč. KZT z grafu = 1,72. Nová otopná plocha tělesa = 3*1,72 = 5,16 m2.....

.... MOHOU EXISTOVAT PŘÍPADY, KDY SE V SOUSTAVĚ VELIKOST OTOPNÝCH TĚLES ANI MNOŽSTVÍ OBĚHOVÉ VODY ZVĚTŠOVAT NEMUSÍ ?
Ano. Představte si například, že máte soustavu 90/70/20/-12°C a otopná tělesa s přepočtovým exponentem ex = 1,25. Velikost otopných těles pokrývá tepelné ztráty místností při vnější teplotě te = -12°C. Většina tepelných čerpadel je dnes schopna produkovat topnou vodu o vstupní teplotě do soustavy tp = 65°C. Budou-li přitom tepelné ztráty místností složeny z 90% tepelných ztrát vnějšími stavebními konstrukcemi a z 10% vnitřními stavebními konstrukcemi, pak vám teplota tp = 64,43°C stačí k pokrytí 57,81% maximálních tepelných ztrát a tepelným čerpadlem byste mohli vytápět objekt do hodnoty 57,81% maximální potřeby tepla, tedy do venkovní teploty te = +3°C a průtoky topné vody soustavou by přitom zvětšeny být nemusely. Tepelné čerpadlo by za těchto podmínek mohlo pracovat i s parametry neupravené soustavy a je jen otázkou, zda by se vám při tomto způsobu provozu investice do TČ ekonomicky vyplatila. Úpravy otopných soustav pro aplikace TČ nejsou tedy podmíněny fyzikálně, ale pouze ekonomikou...
http://www.usporyteplaets.cz/new_page_97.htm

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 1393   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.