Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

ECOTHERM H2O COMPACT 18

Autor: jan novák
Datum: 15.02.2010 22:34

Zdravím lidičky.Dotaz:rovozuje někdo kotel ECOTHERM H2O
COMPACT 18 ?Je tam v hořáku nějaké "šmrdlátko" /viz. foto/ které se čas od času přehrábne v hořících peletách a tak by mě zajímalo jestli by to zvládlo i alternativní pelety byť 50/50 s dřevěnýma namíchaných přímo do zásobníku.Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
vladimír buchta09.02.2019 07:41
Luke Luke11.08.2011 16:27
Radek Palacký26.01.2011 20:55
Roman Francl06.05.2010 10:07
Martin Sýkora06.05.2010 09:22
Roman Francl07.03.2010 19:18
fany fany07.03.2010 11:37
Roman Francl05.03.2010 17:49
Miloš Babička05.03.2010 15:24
Roman Francl19.02.2010 23:52
jan novák19.02.2010 23:40
Roman Francl19.02.2010 23:05

Datum: 09.02.2019 07:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129724
reakce na ...
zdravím , potřebuji radu,mám kotel ECOTHERM H2O COMPACT 18 včera sem ho čistil a koukám že to šmrdlátko je přepálené na dvě části ,otázka , jak ho vydělám ven abych ho mohl opravit

Autor: Martin Sýkora
Datum: 06.05.2010 09:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý deň,
poprosil by som o Vašu prevádzkovú skúsenosť s Ecotherm H2O 18 kW. Po akom množstve spálených (bielych) peliet je potrebné zariadenie odstaviť a vyčistiť spalinový trakt (ohnisko, ťahy, výmenník, atď) a vyprázniť popolník.

Mám skúsenosť s Edilkaminom Ecoidro, kde je to potrebné po cca 60 kg (v zime cca 3 dňová prevádzka), pretože potom je už popolník skoro preplnený, tubulátory (usmerňovače ťahu pred výmenníkom v hornej časti ohniska) sú zasypané.

Autor: Roman Francl
Datum: 06.05.2010 10:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
při spalování kvalitních pelet se naplní popelník po cca 14 dnech a to je přibližně spálení 300kg v zimním období. Kotel není nutné odstavovat. Kotel pracuje v podtlaku a je možné za plného chodu vyjmout popelník. Vyčištění výměníku probíhá zatažením rukojeti vahadlového čisticího systému a rovněž za provozu ( za 14 dní až měsíc). O ohniště - hořák se vůbec nestaráte. Veškerou čistící práci si kotel provádí sám každé dvě minuty elektromechanickým způsobem a díky tomu lze spalovat i ty nejhorší tmavé pelety, které se spékají v každém kotli. V případě spalování tmavých nebo alternativních pelet se pouze zvětší popelnatost a četnost vynášení popele, ale provoz je zcela bezobslužný a automatizovaný jako u pelet kvalitních.

Datum: 19.02.2010 23:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím. Zkoušel jsem již více kotlů na peletky a přiznám se, že jsem zkončil u kotle Compact 18kW Thermorossi s automatickým čištěním hořáku za provozu. Tento kotel konečně dopracovali tak, aby byl schopen spálit úplně všechny dřevěné a rostliné peletky, které jsou daleko levnější a po zkouškách v této zimě mě přijde, že jsou kůrové tmavé peletky výhřevnější. Není třeba shánět světlé peletky, které se musí spalovat v 95% kotlích a kamnech na pelety. Spálím cca 20 až 25 kg denně na celý dům při teplotě 24°C. Kotel ohřívá i teplou vodu TUV 300l a je plněn automaticky ze zásobníku plněného cisternou. Všem zájemcům rád předvedu.

Autor: jan novák
Datum: 19.02.2010 23:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím,no super to je o co mi jde:nebýt závislý na jednom dodavateli a čekat až to s peletama dopadne jak s každým již používaným topným mediem tj.cena hore a hned je na nové mercedesy atd.Dotaz ohledně regulace parametrů při změně paliva???je am údajně nějakých 5možností které jsou pevně naprogramované od výrobce.Takže pokud přejdu z dřevěných pelet na slámu /příp.mix dř.pelety a slámové/není problém při volbě režimu spalování se zanesením hořáku??byl bych rád za nějaký kontakt na vás pane Francl malinko bych kotlík rád probral s někým kdo ho užívá,než s tím kdo by rád prodal tj.s obchodníkem.

Datum: 19.02.2010 23:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím. Zaměřuji se již 7 let na kotle, které spalují pelety. Teprve tento rok provozuji Thermoross Ecothermi, který má velice inteligentní řídicí jednotku, která vypočítává optimální výkon a rovnoměrně dávkuje peletky jednu po druhé a ne po hrstích jako ty jednoduché kotle. Kotel se přizpůsobí sám cca za 2 dny nebo můžete ovladačem ovlivnit podtlak odtahového ventilátoru a tím přizpůsobit správně okysličení plamene a zárověň nepustit teplo do komína, ale do vody. 725 124 859 je můj kontakt.

Autor: Radek Palacký
Datum: 26.01.2011 20:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103739
reakce na ...
Zdravim, pokud potrebujete info ohledne Ecotherm Compact 18 , dejte vedet co Vas zajima, provozuji ho uz cca 10 mesicu a nejake zkusenosti mam...s pozdravem R.P.

Autor: Luke Luke
Datum: 11.08.2011 16:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105761
reakce na ...
Dobrý den, pane Palacký, mám na vás dotaz ohledně používání bezdrátového dálkového ovladače ke kotli Compact 18. Bude tento ovladač pracovat i pokud zapojím přídavný termostat přes kabel do kotle. Jde mi o to , že pokud používám bezdrátový ovladač , tak si sám nastavuje jak má spalovat a dá se nastavovat i více věcí. Pokud připojím pouze přídavný termostat , tak o tuto výhodu přicházím. Je nějaká varianta jak to celé nastavit aby to fungovalo co nejlépe.

Děkuji za reakci.

Autor: Miloš Babička
Datum: 05.03.2010 15:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zaujal mě Váš příspěvek, uvažuji také o kotli na peletky zatím jsem objevil ten Vámi provozovaný a dále od Krbexu model Vittoria. Parametry obou jsou dosti podobné včetně výbavy. Ve vašem příspěvku zmiňujete spotřebu 20-25 kg
peletek, na jaké kubatuře vytápěného prostoru ( objemu) budovy? Domek do kterého bych chtěl kotel pořídit má cca 380m3 a izolačně ve složení dutá betonová tvarovka 20cm
8 cm prefizol min. vata, 9 cm dutá bet. obezdívka a 8 cm fasádní polystyren, takže ztráty by neměly být tak drastické dům je se sedlovou střechou s 20 cm izolace minerální vatou.
Na jakou spotřebu se dostanu já ?? :-) Topíme nyní na 22

díky za info

Datum: 05.03.2010 17:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím.
Samozřejmě záleží na tepelných ztrátách objektu a na vytápěné teplotě. Váš popis se poměrně podobá mé domáctnosti. Mám cca 200m2 vytápěné plochy a výšku stropu v přízemí 2,8m a v podkroví 2,6m.
Vytápíme přes den na 24 až 25 a přes noc (22 až 06hod) je teplota omezena na 21stupňů. Zateplení máme 10cm fasádu, okna s kryptonem a 24cm vatu na krovu. Kotel ve velkých mrazech spálil až 40kg pelet během celého dne. Při teplotách do -5 a kolem nuly stačilo na celý den 20 až 25kg.
V kotli Ecotherm je výhoda, že má bezdrátovou řídicí jednotku, která vypočítává tepelné ztráty objektu a snaží se předpokládat a vypočítávat ideální okamžitý výkon hořáku, tak aby v daný čas dosáhl potřebné teploty při zachování velké účinnosti. Nená funkci jako běžné kotle, že čeká na povel vytopeno a naopak, že teplota klesla a je třeba zapálit. Další velkou výhodou je, že si sám při provozu čistí mechanicky hořák a dovoluje komfortně spalovat i ty levnější kůrové pelety, které běžný kotel neumí spálit vzhledem k zapékání a ucpávání hořáku. Kůrové pelety mají pomalu větší výhřevnost díky kůře a nižší cenu. Je o něco větší popelnatost. ( místo 10l za 14 dní je to 20l popela).
V případě zájmu se na mě můžete obrátit a můžeme se domluvit a předvést kotel. 725124859

S pozdravem Roman Francl

Autor: fany fany
Datum: 07.03.2010 11:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Francle, máte pěkné webové stránky, ale to nemáte na normální poctivou reklamu, že používáte fintu dotazů a odpovědí? Nic ve zlém, ale pokud byste napsal na rovinu, že prodáváte kotle a peletky a že zákazníci s tím mají takovéto zkušenosti a případně dal odkaz na nějakého spokojeného, tak bych to bral.

Datum: 07.03.2010 19:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím Vás, odpovídám na kladené otázky nic jiného. Tento kotel používám ve svém domě a jsem velice spokojen. Je to už další kotel na dřevěné pelety, který jsem zkoušel. Kotel si každý může koupit jaký chce a od koho chce. Jen radím zájemcům, aby se podívali, že jsou kvalitnější kotle. Vyplatí se dnes zjišťovat informace než něco koupit a pak litovat. Já osobně aktivně řeším výrobu peletek a mám i svůj maloobchod, protože mě nazajímá export. Je to poměrně zajímavé zavážet pelety různým zákazníkům. Jedem protopí 2 pytle denně další 5 pytlů. A pak se každý třetí chytá za hlavu co si koupil za výrobek do baráku jak musí kupovat ty nejdražší světlé pelety bez kůry, protože se mu zacpává hořák a kotel přestane hořet. Jinak reklamu mám v tisku po Plzeňském a Karlovarském kraji, tak kde mám zastoupení a stojí mě to desítky tisíc a jen proto, aby byl trh s peletkama u nás v Čechách a ne vše vozit za hranice a modlit se zda zaplatí fakturu za odebrané zboží.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.