Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Heatflow ?

Autor: Jan Šlachta
Datum: 14.10.2013 14:33
uživatel: 114372

Dobrý den, má zájem koupit novostavbu řadového domku. Vytápění je infračervenou topnou fólii heatflow od firmy heatwlow energy. Ohřev vody bojler 120l. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo tuto firmu nezná a jakou má popř. zkušenost s touto fólii. Může to vůbec fungovat? Jaké by byly náklady na vytápění? Jsme naprostý laik a předem se Vám omlouvám, ale nerad bych naletěl. Na fóru toho moc o této folii, či firmě není. Děkuji za Váš čas.
domkybohumin.cz/pages/standardy.html
heat-flow.cz

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 532   starší >>
Datum: 08.11.2019 20:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131200
reakce na ...
Firmu nemohu doporučit, po zjištění problému, přestala komunikovat, problém nevyřešili.

Autor: Lukáš Mičaník
Datum: 01.09.2020 20:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132972
reakce na ...
Dobrý den, mám tarif ČEZ D 57d, náklady na provoz nízké.
V případě potřeby, jsem s firmou v kontaktu.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 02.09.2020 11:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Marně přemýšlím, proč jste to napsal. Kde je nějaká informace ? Navíc jestli jsem se nepřehlédl, tak jste dotaz editoval, protože ráno jsem zde viděl nějaký dotaz na probíjení.

Večer jste se zde ptal:
"Dobrý den, probíjï někomu podlaha heatflow? Při sepnutí topení termostatem mi silně brní ruce při doteku s jiným spotřebičem např. troubou, myčkou. Pokud stojím na podlaze bosky a ta je navíc mokrá, je probíjení silnější. Máte s tím někdo zkušenosti ? Necítím se v domě bezpečně."

Tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Pokud platí to, co jste psal večer, tak je to na reklamaci a rozebrání podlahy. Jinak Vás to může zabít. Pokud tam máte proudový chránič, měl by vypnout.

Autor: Josef Vavra
Datum: 02.09.2020 12:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132885
reakce na ...
Probíjení je VLASTNOST topných fólií, tedy trvalá závada. Musela by se použít jiná konstrukce (stínění). Podrobnější popis vlastnosti zde
https://forum.tzb-info.cz/126994-el-topeni-bordel-v-siti
Pokud se nedotknete - nepřizemníte k myčce apod, tak si této vlastnost fólií nevšimnete. Topné kabely tuto vlastnost (probíjení) nemají.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 02.09.2020 12:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Takže vlastně supr. výhoda Heatflow. Nejen že topí, ale umí i masírovat.

Autor: Petr Gříbek
Datum: 08.12.2016 16:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124044
reakce na ...
Dobrý den všem, v rámci pohledu na svět = jednou vidět a zažít než 100 krát slyšet, myslet si a teoretizovat, Vám jako investor zmíněných řadových domů píšu svoji realnou zkušenost s topnou fólii Heatflow od firmy Heat energy. Lidé bydlí v domech již 2 až 3 roky. Z pohledu uživatele teplo příjemné, výborně regulovatelné, nákladově (doložitelné fakturami) se vstupy:
75 m2 dům
elektřinou se vaří, topí, svítí, ohřívá voda
dům EPS ztracené bednění 5cmEPS-15cmbeton-10cmEPS
bez dodatečného zdroje tepla
domácnost 2 lidi - pracuje se z domu
Faktura za elektřinu rok od 12.11.2014-10.11.2015 - 22 000 Kč.
Za investora spokojenost = II.etapa tohoto projektu viz domkybohumin = stejné topení
To je můj příspěvek k tématu po třech letech od zahájení diskuze.
Petr

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 08.12.2016 18:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, hezký příspěvek, ale absolutně nic neříkající. Jaké má ten domeček reálné tepelné ztráty ? Jaká byla spotřeba TV za rok ? Nepřitápělo se třeba ještě v krbu ? Jaká byla teplota uvnitř domu ? To, že ta fólie topí, nikdo nezpochybňuje. Zde prostě jen málokdo věří tomu, že to topí s nějakými úsporami oproti jinému způsobu elektrického vytápění.

Autor: Jiří Mitáček
Datum: 08.12.2016 23:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100188
reakce na ...
Pěkné, takže když to srovnám, podobný domek taky 2 lidi trvale a faktura je poloviční, takže ten můj kabel je 2x účinější než ten Váš Heatflow? :-D

Některé příspěvky zde nevím jestli jsou k smíchu nebo spíše k pláči...

Autor: Ferda Mravenec
Datum: 10.12.2016 07:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120598
reakce na ...
Tak to si nějak nedovedu představit, jen elektřinou vytápěný dům, ohřev TUV a spotřeba celého trvale obydleného domu jen za 11 000? Vždyť jen paušál je kolem 4-5 tisíc! To snad leda že temperujete na +5°C, a na záchodě nesvítíte a myjete se ve studené vodě.

Datum: 10.12.2016 09:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Spotřeba topení je za poslední tři roky dohromady 2M5Wh (Nejvíce to bylo za rok 940KW). Voda je horší. Tam je to kolem 1M5Wh za rok a zbytek je spotřeba ostatních spotřebičů.

Když jsem měl sazbu D02 tak to bylo víc ale teď jsem přešel na D45. Jističe mám jen 3x16A tak ten paušál není tak hroznej Kolik platim přesně ale nevím protože poslední vyúčtovaní je takovej chaos, že si nad tím budu muset sednout a spočítat...

Datum: 10.12.2016 09:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
2M5Wh....prosím vás co to je?

Datum: 10.12.2016 18:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
zkrácený zápis =2,5MWh :-)

Datum: 10.12.2016 07:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Faktura za elektřinu rok od 12.11.2014-10.11.2015 - 22 000 Kč. .....

..... no co vám napíšu vás asi pěkně naštve, mám fakkturu za elektřinu stejnou jako vy, máme taky všechno na elektřinu ale topíme jen obyčejnými přímotopy s BauBau.

Jen tak ze zvědovasti, na kolik přišla ta vaše zázračná fólie?

Autor: Martina Kočí
Datum: 07.11.2019 20:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131200
reakce na ...
Dobrý den,
prosím, byl byste tak hodný a změřil byste při zapnutém topení, zda Vám neprobíjí podlaha?
Děkuji moc.

Autor: Lukáš Mičaník
Datum: 01.09.2020 20:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132972
reakce na ...
Dobrý den s firmou jsem v kontaktu i po instalaci zařízení. Každá skladba podlahy má jinou vlastnost např. dlažba která imituje dřevo. Vhodné je, poradit se, se zkušenými lidmi z heatflow, kteří doporučí i typ dlažby.

Autor: Houba Houbowitz
Datum: 30.11.2016 19:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123959
reakce na ...
No nic, myslel jsem že tu jsou inteligentní lidi a lidi kteří chtějí druhému předat či sdílet zkušenosti. Nezajímájí mě názory na dobře prodené weby či PR a marketing, to si nechte do hospody. Zajímali mě názory na vytápění. Ke toho hodně a jako lajk nevím. Všem moc díky "odborníci"

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 30.11.2016 20:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
No jak je vidět tak nejste zralý a schopný přijímat informace které by vám pomohly.

Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 30.11.2016 20:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
Ale pane "Houbowitz", já myslím, že všichni co odpovídali na váš předchozí příspěvek se snažili zodpovědět váš dotaz. A to na místní poměry ještě hodně trpělivě a slušně. Problém je v tom, že ti, kdo vám tady dokáží dát aspoň trochu fundovanou odpověď na vodníky, čerty, Sněhurku ani na Heatflow nevěří.
Pro váš vytápěný objekt musíte pro udržení určité vnitřní teploty při nějaké venkovní teplotě dodat určité množství energie. A tato energie vás stojí různě, podle toho čím topíte ( plyn, dřevo, uhlí, elektřina ).
A pokud topíte elektřinou, musíte to množství dodat ať už použijete ten nejlevnější přímotop, podlahové topení nebo ten zázrak Heatflow.
A pokud není součástí dodávky, že za vás bude dodavatel toho Heatflow do konce života platit část nákladů na el. energii, tak budete platit stejně jako kdokoli jiný s el. topením. Drobné, zdůrazňuji drobné rozdíly mohou vzniknout jen díky tomu, že u každého druhu el. topení může pro stejnou tepelnou pohodu ( tedy pocitově ), stačit trochu jiná teplota v místnosti. Když to přeženu, tak pokud si nad sebe při koukání na televizi dáte infrazářič, tak vám pro příjemné sledování televize bude v celé mistnosti stačit třeba 15 st. C. Ale pro vaši manželku na opačné straně místnosti připravující oběd to nemusí být zrovna komfortní teplota.

Autor: Houba Houbowitz
Datum: 30.11.2016 20:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123959
reakce na ...
Díky moc, aspoň věcný názor.

Autor: Tomáš Forman
Datum: 22.09.2015 10:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120620
reakce na ...
Zdravím Vás,
rád bych se chtěl podělit o moje zkušenosti s HEATFLOW, mam jej instalované na starém domě, který rekonstruuji cca 3 měsíce, díky tomu, že bylo léto tak jsme nemohli odzkoušet, ale v posledních dnech se teplota pohybuje cca 18-20 stupňů, tudíž jsem byl zvědav jak to funguje a zda to OPRAVDU VYTÁPÍ :) Po přečtění několika příspěvků zde na tomto foru bych rád řekl, že lidé, kteří tomu nevěří, tak ať klidně věří. :) jsem mile překvapen, opravdu topí a velmi slušně. První co se zahřeje je strop, protože to máme stropním vytápěním, ale po nějaké chvilce se opravdu vytopí celá místnost a je to velmi příjemné. Jediné kde se toho možná trochu obávám je koupelna a obklady, zda to tam bude fungovat stejně dobře jako v normální místnosti. no uvidíme. Určitě v průběhu topné sezóny dám informace, zda budu takhle nadšený dále a nebo ne :) no doufám že ano.
P.S. mám to v kombinaci s tou stěrkou 3003, ovládání přes termostat NEST

plusy:
+ není nikde žádné otravné topení
+ rychlý zátop
+ instalace (čas)
+ pocitovost tepla

mínusy:
- nevím zda mínus, ale když to tam chlapy (chlapci) instalovali, měl jsem z toho opravdu divný pocit zda to bude fungovat. (byl jsem trochu nevěřící Tomáš)

pořizovací cena něco málo přes 100 tis na 90m2 vč. stěrky v některých místech. Tak doufám že se mi investice vrátí v brzkých letech :)

no doufám, že další můj příspěvěk v topné sezóně bude stejně dobrý jako teď v testovacím režimu, kdy venku ještě není taková kosa.

Autor: Jozef Homola
Datum: 22.09.2015 11:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Předem Vám děkuji za informaci pokud ale ještě poskytněte instalovaný výkon, tepelné ztráty výpočtové a doplňkové zdroje tepla.

Datum: 22.09.2015 11:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to jste mě celkem pobavil. Ono to fakt topí? No a proč by to netopilo? Ale hlavně mě pobavilo, že jste dal za přímotopy 100 000. Já 5000. A za těch 95 tisíc já budu topit něco přes deset let, možná 15. No to bych teda rád věděl jak chcete aby se vám taková investice vrátila. Já bych si tipnul, že ve srovnání s mýma olejovýma radiátorama se vám to nevrátí nikdy. Že těch 95 tisíc zustanete navždy v mínusu.

Jiná věc je, jestli se vám to takto líbí, pak je to OK, ale pak nemá smysl mluvit o nějaké návratnosti investice.

Autor: Filip Mucha
Datum: 12.01.2016 23:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114473
reakce na ...
Dobrý den pane Ferdo,

heatflow není přímotop a tím bych začal.

S přáním pěkného dne

Filip Mucha

Autor: Jozef Homola
Datum: 12.01.2016 23:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Topná fólie je přímotop.

Datum: 22.09.2015 14:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak tady už nevím jestli jde o tak hloupou reklamu nebo jste takový šprýmař.
Jak se vám může navrátit investice? Vůči čemu? klasické přímotopy, by mohli stát cca 50x méně a neušetříte vůči nim nic!

Mě stála podlahovka (bez termostatů) asi sedm tisíc, nikde mi nic nepřekáží (ani na stropě) a to mám díky lepšímu rozložení teplot v místnosti mnohem lepší tepelnou pohodu. Navíc topení reaguje nepoměrně lépe na sluneční zisky. Na strop mi totiž na rozdíl od podlahu slunce jak je ok dlouhej nezasvítí a nezasvítí :-D

Autor: Jana Maliariková
Datum: 23.11.2016 19:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123907
reakce na ...
Dobrý den, ráda bych věděla, jak jste docílil takové ceny Podlahovky? Uvažujeme o ní..Díky za info..JM

Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 29.11.2016 09:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
Dobrý den.
Tou cenou pán myslí asi cenu topných kabelů a odpovídá to potřebám dnešních dobře zateplených novostaveb.
Jen zkrátka nesmíte dát na lákavou reklamu a podívat se u renomovaných výrobců po klasických el. topných kabelech.
( odkazy neuvádím - nechci dělat reklamu )
Žádne rohože, sety s termostatem apod. Pouze samostatné kabely.
Pak vás vyjde 1kW instalovaného příkonu cca na 2500,- Kč s DPH jako obyč koncového zákazníka. Při ztrátě objektu 5kW to vychází 12 500,- Kč s DPH.

Datum: 29.11.2016 13:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano jedná se o reálnou cenu a to je vysoká díky tomu že mám pro každou místnost vlastní okruh, cena může být ještě znatelně nižší.

Mnoho firem nabízí nesmyslně předražené produkty, přitom ve skutečnosti se dají sehnat mnohem kvalitnější a lepší za zlomek této ceny.

Vždy je potřeba si uvědomit co od topení požadujete a co je opravdu potřeba.

Autor: Jana Maliariková
Datum: 29.11.2016 16:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123907
reakce na ...
Pane Mitásek, jak tedy docílit toho, když si podlahu budeme dělat sami? Kde jste sháněl material a čím, nebo, kým, jste se inspiroval, prosím? Je možné nám poslat jiný kontakt, když se tu nesmí propagovat?
Děkuji moc, JM

Datum: 29.11.2016 19:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Propagovat se tady může evidentně cokoli, někdy přes redakci v podobě nesmyslného PR článku vychvalující do nebes to či ono. Ale i zde v diskusi jsou i takové firmy které by si to podle mě mohli odpustit. Například zrovna nejmenovaný český výrobce vodních podlahovek.

Nicméně když si do googlu zadáte "české topné kabely" vyjede myslím hned několik kvalitních výrobců.

Je zbytečné se zaobírat rohožemi, protože jde o předražený nesmysl. Pokud podlahovku, tak stejně tam, kde podlahu zaizolujete a ušetřených 5mm vás rozhodně nevytrhne

zobrazuji 1 - 30 z 532   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama