Netopí okruhy podlahovky

Rubriky:

Reklama
JB Josef Brož @josef.broz před 10 roky01.12.2013 09:29:00
Netopí okruhy podlahovky

Dobrý den,
řeším už přes měsíc netopící okruhy pohladového topení.
Abych nastínil situaci
- jedná se o smíšený systém - alektrický kotel Dakon 12kW (postěný standardně jen na první stupeň čili na 6 kW) s oběhovým čerpadlem
- v systému jsou 3 okruhy radiátoů a pak jeden smíšený, na tom jsou 2 radiátory a na jeho konci rozdělovač pro 2 okruhy podlahovky (tento okruh je nejdelší)
- při zatopení radiátory naběhnou extra rychle, tam problém není
- zapojení rozdělovače je na fotce, teplá voda od kotle jde do dolní části, ochlazená voda jde pak horem
Systém jsem nestavil, byl takto v koupeném domě.
Při přebírání domu jsme prováděli zkoušku topení a podlahové topení naběhlo během cca 20ti minut (zteplala podlaha) naprosto bez problémů, podle sousedů co chodili na návštěvu minulou topnou sezónu fungovala podlahovka naprosto krásně.
Po letní odstávce netopí okruh podlahovky.
Co jsem zkusil
- propláchnutí okruhů tlakovou vodou - voda prochází bez problémů,
- změna tlaku v systému - od hraničního tlaku kotle dolni meze až po horní maximum
- automatické odvzdušňovací ventily u rozdělovače fungují (při umýslném zavzdušnění je slyšet jak odfouknou)
- oběhové čerpadlo v kotli běží, pokud zkusím změnit stupeň je změna ve zvuku jak jede zřetelná, při vypnutí a zapnutí je cítit jak se rozjede
- uzavření celého systému kromě podladovky - tady byl částečný úspěch - pokud uzavřu celý systém a pustím pouze jeden okruh podlahového topení, ten se natopí a začne hřát, pokud pustím 2 už to moc nejede.
Už nevím co s tím, jeden topenář co tu byl mi poradil přidat druhé čerpadlo na rozdělovač s mísící sadou, ale než investuju 8000 Kč chtěl bych najít přícinu proč to na jaře (květen) topilo a teď to netopí, když se v systému vůbec nic neměnilo...
Ještě mě napadlo, že se nejak zeslabilo čerpadlo na kotli, že utáhne radiátory, ale podlahovku už neutlačí.
Budu velice rád za každou konstruktivní radu, to že systém není optimální také vím, ale dům přestavovat aktuálně nechci...
Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.