potřeba tepla na m2 v novostavbě

Rubriky:

Reklama
LF Lukáš Frček @lukas.frcek784 před 10 roky03.05.2014 00:00:00
potřeba tepla na m2 v novostavbě

dobrý den,
máme vyprojektovanou novostavbu, obvodové zdivo porotherm profi 40, 150mm isover nf333, okna Uw 0,85. chtěl bych požádat, zda vypočtená spotřeba tepla rámcově odpovídá. dům bude poměrně velký 1.NP 285m2 (z toho 60m2 garáž pouze temperovaná), 2.NP 160m2, plochá střecha.
TZ prostupem 9,9kW
TZ výměnou vzduchu 7,1kW
TZ celkem 17kW (bez garáže cca 15kW)
tady rozumím, že tepelná ztráta objektu je velká, prtž i dům je velký.

objem budovy cca 1500m3
celková plocha obálky 1084m3
A/V 0,723

Uem 0,259

obytné místnosti návrhová teplota 22st, koupelny 24, chodby 20, garáž 15 (přičemž tam bude topení s největší pravděpodobností stále vypnuto)
průměrná návrhová teplota 20st.
pouze podlahové vytápění (TČ)

co mě zajímá, zda vypočtená měrná dílčí dodaná energie na celkovou vztažnou plochu na vytápění je 82kWh/m2 rok

rozumím, že celkové náklady budou vzhledem k celkovým m2 nějaké, ale náklad na 1m2 by měl být předpokládám podobný u malého i velkého domu při použití kvalitních materiálů a zateplení.
je tato moje domněnka správná a tím i to, že se mi zdá těch 82kWh/m2 rok hodně nebo to odpovídá?

předem děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.