Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Větrání garáže průduchy ( dílny )

Autor: Radek Dc
Datum: 04.05.2017 11:17
uživatel: 120507


Zdravím všechny. Momentálně se pouštím do menší rekonstrukce garáže ( původně garáže a nyní již zazděná vrata a slouží jako nevytápěná dílna ). Jedná se o samostatnou zděnou stavbu. Vzhledem k tomu, že uvnitř se mi před započetím rekonstrukce zdálo větší vlhko než by mělo být ( volně položené kovové nářadí časem chytalo povrchovou rez ), tak přemýšlím o odvětrání a tím k alespoň částečné eliminaci vlhkosti. Vpravo i vlevo od vstupních dveří jsem těsně nad úrovní vnitřní podlahy udělal dva otvory, do kterých jsem zazdil vodovodní roury o průměru 100mm - z vnější i vnitřní strany budou do těchto rour vsunuty ventilační mřížky se sítem proti hmyzu a myším. To samé chci udělat na vnitřní obvodové zdi proti vstupním dveřím , kde vybourám shodné dva otvory, ale naopak ve výšce těsně pod stropem a opět chci zazdít tyto dvě roury a vložit mřížky. Myslíte, že to má praktický význam k odvětrání nebo bych tím naopak mohl dílně uškodit? Dveře budou plastové a dvě okna dřevěná, dvojité sklo, ale neotevíratelná.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Radek Dc
Datum: 17.11.2018 20:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120507
reakce na ...
Díky za rady, osvědčilo se to

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.