Akumulační kamna / krb, Tulikivi

Autor: Pavel Šilhán
Datum: 23.05.2017 15:55
uživatel: 125317


Rád bych se zeptal, zda má někdo zkušenosti s vytápěním pasivního domu krbovými akumulačními kamny. Máme vyhlídnuté Tulikivi, model LAMPO nebo SALVO (původně HIISI 5), tzn. krbová kamna z mastku a váháme ohledně nastavení výkonu - 1,1, 1,3 nebo 1,6 kW - přímo bude vytápět přímo jen 40m2 obývák s přilehlou chodbou.
Je tu někdo, kdo má praktické zkušenosti v pasivním domě a bylo by možné to s ním probrat?
Díky moc, Pavel

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Marcel Marcel25.05.2017 17:47
Michal Mojžíš23.05.2017 16:06

Příspěvky
Autor: Marcel Marcel
Datum: 25.05.2017 17:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122355
reakce na ...
Výkon pece sa dá aj výrazne znížiť zmenšením spaľovanej dávky dreva (napr. polovičnej), preto by som sa ja vôbec nebál ťažšej pece. Otázka však je tiež z čoho máte postavený dom a aké má akumulačné schopnosti. Síce Tulikivi mám ale skúsenosti zatiaľ len symbolické (kúrenie len asi 10x ) nakoľko dom sa len dokončuje.

Autor: Michal Mojžíš
Datum: 23.05.2017 16:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116486
reakce na ...
Zdravím.
Mám zkušenosti s krbovkama značky Tonwerk ("modernější" alternativa k Tulikivi), špičkový výkon o něco vyšší (tuším 2,2 kW??) než Vámi uváděný, dům na pomezí PD a NED, obývák (+ kuchyně) asi 55 m2. Pokud jde o přatápění, tak (k našemu velkému a příjmenému řekvapení) spokojenost zatím velká, před večerním zatopením odpoledne vypínám PT, v podstatě ani (negativně) nepocítíme (a to jsme na to oba, zvláště já, citliví), že se zatopilo (kromě smradu při vypalování kamen ;-) ) - jiné činnosti interiér vyhřejí podstatně víc, o slunku ani nemluvě. Není ani třeba nějak zvyšovat chod rekuperace nebo luftovat dál do baráku. Z předpokládané koupě větráku taky (zatím) sešlo.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czModerní dům s tradičními prvky a velkou garážíČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru města