zásobník TUV k tepelnému čerpadlu - smalt nebo nerez?Dobrý večer,
řeším výběr tepelného čerpadla (vzduch x voda) pro vytápění a ohřev TUV s vnitřní jednotkou obsahující zásobník TUV. Někteří výrobci se chlubí tím, že jejich vnitřní jednotka má nerezový zásobník TUV (Nibe, Daikin, Hitachi, IVT..) zatímco někteří jiní renomovaní výrobci Stiebel, Vaillant či Ochsner používají smaltované. Čekal bych přesný opak, nerez bych považoval za trvalé řešení. V diskusích zde na fóru jsem se dočetl, že smalt může nerez přežít i několikanásobně. Jak zásadní tedy tato otázka je? Parametrů pro výběr je až až a zrovna víc se mi líbí čerpadlo se smaltem :-) Tvrdost vody (jestli hraje roli) máme 2.7 mgmol , tedy vodu tvrdou. Děkuji...