Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Odvětrání půdy

Autor: Petra Kralova
Datum: 08.09.2017 06:38
uživatel: 120774


Dobry den,

Podkrovi mame zaizolovano penou. Nad podkrovim se jeste nachazi nevytapeny pudni prostor (na podlaze izolacni pena, samotna puda je bez izolace). Odvetrani je jenom okynky, co pri desti spusobuje mirne zatekani. Strecha jako takova odvetrana neni. V zime stoupa presto relativni vlhkost dost vysoko, proto chceme odvetrani zmenit. Ale jak na to? Velke stavebni upravy strechy nemuzeme delat.

Bylo by resenim zabudovani odtahoveho ventilatoru z pudy smerem ven s nepretrzitim provozem? Nevadi, ze je to jenom jednosmerne reseni bez privodu vzduchu zvenku?

Nebo treba ventilatory dva. Jeden pro privod a jeden pro odvod?

Nasim cilem je hlavne ochrana drevene konstrukce strechy.

Dekuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej Jonáš14.11.2018 13:30
Martin Slapnička10.11.2018 10:34
Libor Kniezek18.04.2018 10:07

Příspěvky
Autor: Ondřej Jonáš
Datum: 14.11.2018 13:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114314
reakce na ...
Dobrý den,
doporučil bych místo ventilátorů provést nasávací otvory v úrovni okapu střechy a výdechy v úrovni hřebene pomocí střešních odvětrávačů - jsou vyráběny pro různé druhy krytin (např. https://www.iko.be/cs/prislusenstvi/iko-armourvent-standard-special-odvetrani). Spolehlivý přirozený způsob větrání.

O. Jonáš

Autor: Martin Slapnička
Datum: 10.11.2018 10:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128829
reakce na ...
Dobrý den, dnes to obvykle lidé řeší ventilátory pro lepší cirkulaci vzduchu v půdním prostoru. To mimo jiné i zpříjemňuje pobyt v podkrovních pokojích v horkých dnech. Dnes se dají pořídit ventilátory buď do zdi, nebo třeba právě do okénka když už je tam máte viz třeba: https://www.czvzduchotechnika.cz/ventilatory/

Autor: Libor Kniezek
Datum: 18.04.2018 10:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Nerozumím jak se voda do podstřešního prostoru dostane, když je izolace provedena pěnou.
Pěna a parozábrana, která by tam měla samozřejmě být, by tam vlhkost neměly pustit, pokud je to kvalitně vymyšleno a provedeno.
Pokud ventilátor pojede déle než jen výjimečně bude třeba provést přívod vzduchu, není nutno dalším ventilátorem, ale stačí nasávací otvor.
Jako ventolátor bych použil ten s vlhkostním čidlem, které ho zapíná a vypíná.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.