Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Výběr akumulační krbové vložky

Autor: Miroslav Vomela
Datum: 16.03.2018 21:17
uživatel: 127492


Zdravím fóristy,
vezmu to stručně. Fakta:
-Jsem aktuálně ve fázi výběru krbové akumulační vložky pro obestavbu.
-TZ domu (-15) je 5 kW + to co vyvětráme.
-krbová vložka bude umístěna cca uprostřed domu (bungalov) v místnosti o ploše 55 m2.
-bungalov cca 180m2.
-potřebuji zadní přikládání.
-hlavní požadavky na vložku: výkon optimálně aby moc nepřetápěla místnost, zadní přikládání, ideálně bez nutnosti teplovzdušného ochlazování, funkční oplach skla,.

Aktuálně jsem na trhu našel tyto relativně vhodné vložky:
-romotop DYNAMIC B2G 66.50.01
-BEF FEEL 6
-hoxter 63/51 (velký výkon, ale kvalita)

Pokud by měl někdo zkušenosti s některou z vybraných vložek, příp. podobnou, dejte prosím vědět. Budu vděčný za jakýkoliv názor a komentář. Na krbové vložky se prakticky nedají sehnat žádné relevantní recenze.

Dík předem.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Miroslav Vomela19.03.2018 21:53
Ondra Brichta18.03.2018 19:20

Příspěvky
Autor: Ondra Brichta
Datum: 18.03.2018 19:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117952
reakce na ...
BEF myslím zadní přikládání nemá, Romotop i přes ikonku vhodnosti do akumulační obestavby má v technických listech nutnost odvětrávání, zůstává Hoxter, u kterého se přímo uvádí, že lze při dodržení dostatečně velké plochy akumulačního pláště vynechat chlazení vložky přes mřížky. U tohodle Hoxteru je jediné riziko velký výkon, bude potřeba velký a objemný plášť (případně ještě nějaká dodatečná akumulace na vložce). Ještě je možnost zvolit značku Spartherm, kde lze za příplatek cca 30tis k téměř libovolné vložce (pokud má rovná záda) nechat dodělat zadní přikládání. Cenově bude Spartherm výše, jak Hoxter. Volil bych Hoxtera s dostatečně velkou plochou akumulace obestavby.

Autor: Miroslav Vomela
Datum: 19.03.2018 21:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127492
reakce na ...
Díky za shrnutí. Někde jsem četl, že hoxter zvládá relativně dobře i nízké výkony bez toho, aby přestal fungovat oplach skla.
Díky za tip na ten spartherm, má vhodnější výkony, pokud jsem teda z výkresů v němčině pochopil, k čemu nabízejí zadní přikládání. Ještě nemám od žádného krbaře cenovou nabídku, ale počítám, že těch 30 tisíc navíc by udělalo ve výsledné ceně za akumulační krb včetně všeho kolem třeba jen 20%. I když i tak je to dost.
Jak píšete, tomu odvětrávání bych se rád vyhnul.
Ještě bych rád uvedl, že krb bude jako dodatečný zdroj tepla, zřejmě k plynovému kotli nebo TČ. Prosím ale, aby tu nikdo nezačínal diskuzi na téma, že je to zbytečné a neekonomické, jako se to stává v jiných tématech.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama